Телеканал “Інтер” блокується другу добу

Дата: 06 Вересня 2016
A+ A- Підписатися

Журналісти телеканалів “Інтер” та “НТН” вже як другу добу не змогли потрапити на свої робочі місця в головному телецентрі “Інтер Медіа Груп”.

Про це йдеться у заяві телеканалу.  

“Це сталося сьогодні о 7:15 ранку в результаті того, що люди, які вже другу добу блокують головний телецентр “Інтер Медіа Груп”, перегородили вхід на територію телецентру. Після того, як співробітники “Інтер Медіа Груп” пред’явили свої посвідчення і пояснили, що вони журналісти, їх все одно фізично не пустили на робочі місця”, – повідомляє прес-служба телеканалу.

“В діях осіб, які блокували доступ журналістів до своїх робочих місць, пряме перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, що в Україні є кримінально караним діянням”, – йдеться у повідомленні ЗМІ. 

Повідомляється, що перекритий в’їзд і вхід, ворота телецентру блоковані автомобільними покришками.

“Знімальні групи не можуть виїхати на зйомки. Телецентр, який є об’єктом складної технічної експлуатації і підвищеної пожежної небезпеки, вимагає постійного кваліфікованого обслуговування. Зараз для забезпечення безперебійної роботи телецентру частина співробітників знаходиться другу добу на своїх робочих місцях без можливості заміни”, – пише прес-служба.

Як передає кореспондент Центру інформації про права людини, активісти звинувачують телеканал у проросійських поглядах. Вони говорять про безстроковість акції, мета якої припинити роботу телеканала.

“Інтер” повідомляє, що за останні три дні подав 10 заяв про скоєння злочинів до Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки, Національної поліції. У ЗМІ наголошують, що жодної реакції з боку правоохоронців на подані заяви немає. 

Після пожежі будівлі компанії “Національні інформаційні системи” (НІС), яка займається виробництвом “Подробностей” та “Подробностей недели” для “Інтера”, поліція затримала шестеро осіб, але згодом відпустила їх.

“З’ясувалося, що чоловіки – колишні військовослужбовці Збройних Сил України. Троє із них відмовилися від надання письмових пояснень, інші повідомили, що перебували неподалік і не вчиняли протиправних дій. Після проведення опитування всіх відпустили”, – йдеться у повідомленні київської поліції. 

Слідчі кваліфікують подію за ч. 4 ст. 296 (Хуліганство) та ч. 2 ст. 194 (Умисне знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу України.

Президент України Петро Порошенко доручив генпрокурору Юрію Луценку взяти розслідування подій під особистий контроль.

“Доручив генеральному прокурору взяти розслідування під особистий контроль, бо залишається багато запитань”, – сказав президент.

“Разом з тим є абсолютно неприпустимою реалізація сценарію держави-агресора, коли через фінансування з Російської Федерації окремі засоби масової інформації намагаються дестабілізувати внутрішньополітичну ситуацію в Україні. Але реагування на це має бути в абсолютно законний спосіб”, – заявив він. 

Очільник держави наголосив, що силові відомства не мають допустити ескалації насильства. 

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман переконаний, що події в офісі НІС, вимагають негайного та об’єктивного розслідування.

Начальник апарату глави Служби безпеки України Олександр Ткачук вважає, що діяльність телеканалу має розглядати Національна рада з телебачення і радіомовлення. 

“Якщо є претензії до якогось телеканалу чи будь-якого іншого ЗМІ, думаю, що в першу чергу це звернення щодо порушення журналістської етики або інших дії саме як телеканалу як юрособи, то ці звернення повинні розглядатися Нацрадою з телерадіомовлення”, – цитує службовця агентство “Інтерфакс-Україна”

Він твердить, СБУ вживає всіх заходів, аби запобігти кримінальної, сепаратистської, терористичної діяльності з боку конкретних осіб. 

“Служба реагує на конкретні ситуації. Будь-яку інформацію з приводу фізосіб і організацій ми будемо перевіряти, але в контексті конкретних дій осіб, фігурантів”, – каже співробітник спецслужби.

Нагадаємо, у неділю 4 вересня виникла пожежа на вулиці Щусєва,26, де знаходяться “Національні інформаційні системи”. 

Київська поліція у своїй розповіді про подію посилається на покази свідків.

“Близько 20 людей прийшли до будівлі, встановили туристичні палатки та принесли шини, зробили написи на фасаді. Згодом шини підпалили, розбили вікна та кинули в офіс, за попередньою інформацією, димову шашку. Почалася пожежа, причину і осередок якої буде встановлено після проведення відповідних експертиз”, – йдться у повідомленні МВС.

За повідомленнями закладів охорони здоров’я, після події за медичною допомогою звернулися семеро осіб.

Раніше українські експерти поклали відповідальність за інцидент зі ЗМІ на керівництві телеканалу, на українських владі та правоохоронцях.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter