Російські окупанти в Маріуполі змушують чоловіків працювати в обмін на їжу

Дата: 26 Квітня 2022
A+ A- Підписатися

Російські військові в Маріуполі змушують місцевих чоловіків розбирати завали та облаштовувати братські могили в обмін на їжу.

Про це в телеграмі повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

Гуманітарна обстановка залишається важкою. Попри відкриту “баню” та безліч пропаганди про наявність їжі та води, їжі катастрофічно не вистачає. Більш того, окупанти перейшли до ганебної практики забезпечення їжею чоловіків виключно в разі залученості до робіт“, – йдеться в повідомленні.

Тому чоловіки вимушені брати участь у розбиранні завалів, допомагати з облаштуванням братських могил, щоб не вмерти з голоду. 

За словами Андрющенка, у місті також критична ситуація з доступом до медичної допомоги.

“Окупанти анонсували відкриття першої “лікарні” в приміщенні стоматологічного центру “Апполонія” в Лівобережному районі. Що, мабуть, найбільш свідчить про справжню підготовленість окупантів… і реальний стан інших лікарень міста“, – додав він.

Крім того, за словами радника мера Маріуполя, у місті постійно відбуваються “обшуки та зачистки”. Наприклад, у Приморському районі, розташованому ближче до виїзду в напрямку села Мелекіне, російські військові зламують та перевіряють усі вцілілі домівки мирних мешканців. Ті будинки, які вирішують використовувати для власного розселення позначають літерою Z на воротах. Інші розграбовують, залишають відкритими, саме їх планують для подальшого компактного розселення в зоні “умовної безпеки” маріупольців. 

Раніше ZMINA повідомляла, що в Маріуполі російські військові оголосили про створення зони безпечного компактного розселення: евакуйованим мешканцям телефонують із “пропозицією” повернутися до міста.

Крім того, окупанти заявляють про роботу своєї “поліції”, а від колишніх працівників маріупольського управління МВС України вимагають прийти до райвідділів. 

Нагадаємо, що коаліція “Україна. П’ята ранку” збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
 
Зокрема, це умисні вбивства населення, катування і нелюдське поводження, умисне заподіяння тяжких страждань чи серйозного каліцтва, зґвалтування, руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю, примус цивільних осіб чи військовополонених служити в збройних силах РФ, використання населення як “живих щитів”, депортація українців до Росії чи на окуповані нею території Донбасу і Криму, викрадення і незаконні арешти цивільних осіб, взяття заручників, вчинення нападу на військових, які припинили брати участь у воєнних діях, віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста, використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів), використання отруйних речовин, напади на релігійні й культурні установи, розграбування суспільної й особистої власності тощо.
 
Правозахисники просять надсилати інформацію і докази про вказані злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Ознайомтеся з детальною пам’яткою, як фіксувати докази воєнних злочинів і злочинів проти людяності.
 
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте нас на адресу tp@humanrights.org.ua.
 
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів Коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, просимо заповнити онлайн-форму.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter