Судитимуть російських командирів з Чечні, які використали пацієнтів Бородянського ПНІ як живий щит

Дата: 02 Листопада 2022
A+ A- Підписатися

До суду скерували обвинувальні акти стосовно двох російських військових, яких обвинувачують у порушенні законів та звичаїв війни.

Про це повідомили в Офісі генерального прокурора.

Бородянський психоневрологічний інтернат, який захоплювали російські військові з Чечні. Фото: bihus.info

Правоохоронці не назвали імен обвинувачених, але зазначили, що йдеться про заступника начальника управління федеральної служби військ Нацгвардії РФ у Чеченській Республіці, а також командира 249 окремого моторизованого батальйону “Південь” однієї з бригад Північно-Кавказького округу військ Національної гвардії РФ.

Невдовзі після початку повномасштабного вторгнення українські розвідники публікували імена деяких російських військових з Чечні, і в цьому переліку фігурував “командир 249 окремого моторизованого батальйону “Південь” на ім’я Хусейн Межидов. Упізнали його за допомогою відео. 

У мережі легко можна знайти й ім’я заступника начальника управління федеральної служби військ Нацгвардії РФ у Чеченській Республіці – це Шарим Делімханов. Раніше з’являлися новини про те, що він, імовірно, загинув, однак російські посадовці це спростовували. 

За даними слідства, у березні цього року під керівництвом одного з обвинувачуваних російські військові напали та захопили Бородянський психоневрологічний інтернат.

“Пацієнтам і персоналу медзакладу не давали можливості виїхати, позбавили їжі та води. Також він наказав розмістити біля інтернату реактивні системи залпового вогню, з яких вели обстріли наближених населених пунктів та позицій ЗСУ. Пацієнтів та персонал використовували при цьому в якості “живого щита”, – розповідають правоохоронці. 

Люди, яких утримували росіяни в ПНІ, казали, що ті навіть намагалися записати показове відео для російських медіа. Спогади утримуваних ви можете прочитати за посиланням

Окрім цього, інший обвинувачений упродовж лютого-березня утримував цивільних у нелюдських умовах у підвалах будинків у Гостомелі й також використовував їх як “живий щит”. 

Напередодні повідомлялося, що в Україні судитимуть полоненого росіянина, який з 2015-го охороняв ватажків бойовиків на Луганщині. 

Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.

 Такими злочинами вважають:

  • невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
  • умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
  • викрадення і незаконні арешти цивільних;
  • катування і нелюдське поводження;
  • зґвалтування;
  • мародерство;
  • примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
  • використання населення як “живих щитів”;
  • депортацію до Росії чи на окуповані нею території;
  • напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
  • віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
  • використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
  • використання отруйних речовин;
  • напади на релігійні й культурні установи тощо.

Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.

Якщо у вас є дані про викрадення, катування або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: no@humanrights.org.ua.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter