“Суддям Майдану” відкривається дорога у Верховний Суд – Маселко

Дата: 28 Квітня 2017
A+ A- Підписатися

Члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) Андрій Василенко, Тарас Лукаш, Тетяна Шилова та Володимир Бутенко) дозволили продовжувати участь у конкурсі до Верховного Суду судді, яка ув’язнювала активістів Євромайдану.

Про це на своїй сторінці у мережі Facebook написав член Громадської ради доброчесності (ГРД) Роман Маселко.

Громадська рада доброчесності раніше оприлюднила висновок, у якому визначається, що суддя Солом’янського райсуду Києва Людмила Кізюн не відповідає критеріям доброчесності та професійної етики.

Повідомляється, що суддя подала неправдиву інформацію у декларації доброчесності, повідомивши, що вона не приймала рішення, передбачені ст. 3 закону “Про відновлення довіри досудової влади”. Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів судів загальної юрисдикції (ТСК) визнала, що суддя під час ухвалення нею рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою мало ознаки порушення присяги. Однак Вища рада юстиції не спромоглась винести подання до парламенту про звільнення.

“Вища рада юстиції погодилась, що порушення у її діях було, але не звільнила суддю. 4 члени ВРЮ написали окрему думку, де вказано наступне: “причетність до явно незаконного позбавлення особи особистої свободи, тобто грубого порушення одного із основоположних прав людини, на наш погляд, є несумісною із зайняттям посади судді. Дії судді Людмили Кізюн при обранні запобіжного заходу Т. за відсутності обґрунтованої підозри щодо нього у вчиненні конкретних злочинних дій істотно підривають авторитет правосуддя і судових органів””, – цитує окрему думку членів ВРЮ Роман Маселко.

За його словами, тепер долю кандидата буде вирішувати уся ВККС на пленарному засіданні. Якщо 11 членів кваліфкомісії за неї проголосує, то вона може стати суддею нового Верховного суду.

Раніше рух “Чесно”, Центр протидії корупції та Автомайдан заявили, що кожен третій кандидат у Вищу раду правосуддя має сумнівну репутацію.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter