Суддя Скотарь вважає, що боєць АТО вчинив замах на вбивство

Дата: 16 Березня 2015
A+ A- Підписатися

Суддя Верховного суду Анатолій Скотарь вимагає перекваліфікації на замах на вбивство злочину підозрюваного бійця АТО Миколи Медведцького, який посварився із суддею.

Про це кореспонденту Центру інформації про права людини повідомив адвокат Медведцького Роман Титикало.

7 січня 2015 року 35-річний мінометник Микола Медведцький, повертаючись додому, пошкодив радіатор машини стовпчиками, якими суддя Верховного суду Анатолій Скотарь по периметру обгородив свою парковку. Між чоловіками стався конфлікт з залученням зброї.

Йому (Миколі Медведцькому – ред.) інкримінують хуліганство з використанням зброї, зберігання зброї, погрозу вбивством та проникнення в приміщення. А у нього були не хуліганські мотиви, а прагнення добитись справедливості. Це може бути самоуправство. Однак йому все одно інкримінують зберігання зброї, хуліганство. Судді Анатолію Скотарю цього стало мало. Він подав клопотання про зміну перекваліфікації злочину на замах на вбивство. Хоча суддя Верховного суду кримінальної палати має розуміти: якби він хотів вбити, він його вбив би. Замах на вбивство – це коли людина має намір вбити і йде до цього, але їй щось перешкоджає, що від неї не залежить. Він міг би вбити Скотаря 225 разів, але не зробив цього”, – пояснив адвокат, керівник проекту “Правова допомога учасникам АТО”.

Адвокат вважає, що у цій справі треба враховувати пом’якшувальні обставини для підозрюваного, а саме те, що він не пройшов реабілітацію після повернення із зони АТО і що конфлікт стався через неправомірні дії судді Скотаря.

Я не виправдовую хлопця. Дійсно, тут є склад злочину, але треба враховувати пом’якшуючі обставини. Це те, що цей злочин був скоєний в стані хвилювання, яке було викликано неправомірними діями судді, чого слідство не встановлює”, – зауважує Роман Титикало.

Адвокат переконаний, що у цій справі суддя скоював перешкоди, бо “не дозволив у себе в дворі зробити відтворення подій з підозрюваним та відмовився від очної ставки”.

Скотарь не буде з’являтись на судове засідання. Він лише подає клопотання про перекваліфікацію злочину і про зміну підсудності суду, щоб мешканці Переяслав-Хмельницького не спостерігали за судовим провадженням”, – зауважує Роман Титикало.    

17 березня о 12:00 Переяслав-Хмельницький районний суд продовжить розглядати справу Миколи Медведцького. Номер справи: 373/719/15-к.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: