Суд звільнив військового, що обстріляв паркан судді

Дата: 19 Січня 2015
A+ A- Підписатися

Апеляційний суд Київської області випустив бійця, який обстріляв паркан судді  Верховного Суду Анатолія Скотаря, під домашній арешт.

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини.

8 січня між суддею Верховного суду Анатолієм Скотарем із Переяслав-Хмельницького та бійцем із зони АТО Миколою Медведцьким сталась сварка. Суддя стовпчиками обгородив свою парковку, захопивши, як стверджують жителі міста, частину дороги. Микола Медведцький не помітив стовпчики і пошкодив радіатор автомобіля.

“До АТО-шника відразу вибіг суддя і почав з’ясовувати стосунки, потім виніс із дому гвинтівку для переконливості. АТО-шник поїхав додому, взяв автомат і одну гранату РГД. Приїхав до цього судді, непрохано зайшов до нього на подвір’я та в будинок, поклав на стіл гранату і сказав: “А тепер проговоримо на рівних”, – розкриває подальший розвиток подій захисник Медведцького Роман Титикало.

Мешканці мікрорайону, які прийшли підтримати Медведцького, скаржаться, що суддя Анатолій Скотарь загородив для власного користування берег річки Альти, куди завжди проходили рибалити борисівчани.

Засідання суду відбувалось в малій залі, в яку не вмістилося близько 40 слухачів. Деякі з них стояли у коридорі.

Головуючий суддя Володимир Говоруха зачитав ухвалу слідчого судді першої інстанції, в якій зазначається, що боєць був сп’янілий, мав при собі вогнепальну зброю з бойовими набоями у кількості 30 штук та предмет, схожий на бойову гранату РГД-5.

Автоматом він 18 разів вистрілив  в замок паркану і погрожував вбивством. Після чого Медведцький переліз через паркан і випустив автоматну чергу в подвір’я.

Суд вважає, що військовий має реальну можливість ухилитись від слідства і суду, а також може вплинути на свідків та потерпілого, оскільки свідок є приятелем підозрюваного і може змінити свої свідчення.

Підсудний в режимі відеоконференції заперечив, що хотів вбивати суддю і пояснив свою поведінку обуренням від незаконного встановлення стовпчиків.

Захист зазначив: немає підстав вважати, що підозрюваний буде переховуватись, бо як тільки Микола Медведцький дізнався від дружини, що до нього приходила міліція, він відразу прийшов до правоохоронців. Окрім цього чоловік має малолітню дитину, а також хворіє на виразку 12-перстної кишки і позитивно характеризується у місті.

Як запобіжний захід  Миколі Медведцькому Апеляційний суд ухвалив домашній арешт на два місяці з 19.00 до 6:00. Ухвала суду оскарженню не підлягає.

Захист залишився задоволений результатом апеляції, але переконаний, що головна боротьба ще попереду.   

Адвокат із проекту “Надання безкоштовної правової допомоги учасникам АТО” Роман Титикало каже, що родичі бійця звернулись до нього, бо адвокати в Переяслав-Хмельницькому навіть за гроші відмовились його захищати.

“Враховуючи, що потерпілим у справі є суддя Верховного суду, тим паче кримінальної палати, то вони побоялись за свою кар’єру”, – коментує Титикало.

Адвокат не погоджується з інкримінованими статтями. Замість хуліганства, вважає Роман Титикало, “підходить” стаття самоуправства:

“Як пояснювала мені жінка судді, яка написала заяву, вони його ще й пожаліли, що не почали інкримінувати “замах на вбивство”. Ми вважаємо, що кваліфікація не є правильною. Він чисто сердечно кається. Йому кваліфікують хуліганство. Але хуліганство – це коли у людини є напрямок, думки про вчинення злочину з мотивів саме хуліганства. В цьому випадку у нього були інші мотиви”. Адвокат переконаний, його підзахисний вчинив самоуправство.

Роман Титикало переконаний, що у цій справі треба зважати на психологічний стан військових, які повертаються із зони АТО, і дорікає державі за відсутність належної реабілітаційної допомоги: “Наш проект надає правову допомогу учасникам АТО, і ми бачимо, людина повертається з підвищенним відчуттям справедливості. Коли людина проливала свою кров на Донеччині, Луганщині, то, приходячи додому, вона чутливо сприймає несправедливість. Відповідно в пориві цієї несправедливості починає вчиняти дії, аби поновити її. В Україні не діє нормальна система реабілітації бійців. Коли вони повертаються, то їх ніхто не направляє ані до психологів, ані в санаторії. Ця історія є наслідком державної політики, яка не враховує психічний стан військових АТО, які повертаються додому”.

Суддя Верховного суду Анатолій Скотарь, його дружина та прокурор у цій справі наполягають на хуліганстві, що передбачає до 7 років позбавлення волі, каже адвокат Титикало.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter