Суд заборонив діяльність Комуністичної партії України

Дата: 16 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

Сьогодні Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Міністерства юстиції у повному обсязі.

Як зазначається на сайті суду, суд завершив розгляд справи за позовом Міністерства юстиції України до Комуністичної партії України про заборону її діяльності. 

Суд задовольнив позов Міністерства юстиції України у повному обсязі, заборонивши діяльність Комуністичної партії України“, – йдеться у повідомленні.

Справа розглядалась за участю третьої особи – Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Нагадаємо, 21 травня набув чинності закон “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки”.

У липні міністр юстиції Павло Петренко повідомив, що видав три накази, які визначають, що компартії України не відповідають вимогам закону.

Правозахисник Володимир Яворський зазначав, що Комуністична партія України має високі шанси відновити свою діяльність через Європейський суд з прав людини. Щоб цього уникнути, українській владі треба було забороняти КПУ через покарання за конкретні дії – наприклад, за участь деяких осіб в репресіях громадян, в організації дій щодо порушення територіальної цілісності держави.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter