Суд у Росії не скасував указ Путіна про засекречування втрат російської армії

Дата: 14 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

Верховний суд Росії відмовився визнати незаконним президентський указ про засекречування втрат в російській армії в мирний час.

Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на “Медузу”.

Позов до суду надіслали громадські діячі та журналісти, яких обурило рішення Володимира Путіна. Вони переконані, що таким чином указ має намір приховати участь російських військових у збройному конфлікті в Україні.

Адвокат заявників Іван Павлов стверджує, що в законі “Про державну таємницю” в переліку секретної інформації втрати серед військових не згадуються. Цей закон також не дозволяє відносити до держтаємниці відомості про надзвичайні події, які загрожують безпеці та здоров’ю громадян.

Під час судових слухань стало відомо, що ініціатором указу про засекречування втрат армії став прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв.

“Негативний результат також результат. Розголос – це взагалі здорово. У таких справах державної ваги суд у нас виконує не тільки функцію правосуддя. Ми розуміємо, що поставили суд в дуже незручне становище”, – цитує слова одного із заявників Дениса Вострікова Російська служба ВВС.

Як сказав адвокат Іван Павлов, він із соратниками збирається звернутися до Конституційного суду з проханням оцінити закон про держтаємницю, на який спиралися у Верховному суді представники президента, захищаючи новий указ.

Оточення російського президента наполягає: указ не пов’язаний з конфліктом на Донбасі. Прес-секретар президента Дмитро Пєсков каже, президент Володимир Путін найближчим часом не збирається віддавати наказ про початок будь-яких військових операцій.

Натомість Держдепартамент США назвав указ Путіна спробою приховати втрати серед російських військовослужбовців на Донбасі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: