Суд не став розглядати позов правозахисника про заборону російських соцмереж

Дата: 29 Травня 2017
A+ A- Підписатися

Суддя Вищого адмінсуду України Олеся Вербицька залишила без руху заяву правозахисника Романа Лихачова, який намагався скасувати указ президента України та рішення РНБО про заборону російських соцмереж. 

Про це йдеться у рішенні суду. 

“Позивач вказує на недотримання норм Конституції України Президентом при прийнятті спірного Указу, тоді як згідно зі статтею 171-1 Кодексу адміністративного судочинства (КАС) на розгляд адміністративних справ можуть бути передані справи саме щодо законності нормативно-правових актів Президента України, а не їх конституційності”, – пише суддя у своєму рішенні.

При цьому вона зауважує, що правозахисник не вказав, “в чому саме полягає порушення його прав Президентом при здійсненні владно-управлінських функцій”. Він також не навів відповідного правового обґрунтування позовних вимог.

“Позивач не надав до позовної заяви докази (чи причини неможливості їх подання) на підтвердження порушення його прав з боку відповідача саме при здійсненні ним владних управлінських функцій”, – йдеться у рішенні суду.

Стосовно рішення РНБО суддя зауважила, що цей орган не відноситься до кола суб’єктів владних повноважень, чиї рішення, акти, дії чи бездіяльність можуть бути оскаржені у Вищому адмінсуді як суді першої інстанції. Суддя зауважує, що ці суб’єкти визначенні в Кодексі адміністративного судочинства. 

Нагадаємо, голова Чугуївської правозахисної групи Роман Лихачов подав позов до Вищого адмінсуду, у якому він вимагав скасування указу президента та рішення РНБО про заборону російських соцмереж. За його словами,  в самому рішенні РНБО та указі президента не наведені обґрунтування для заборони користування російськими інтернет-ресурсами. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: