Суд не дозволив закрити справу про тиск на черкаського суддю

Дата: 30 Березня 2015
A+ A- Підписатися

На Кіровоградщині Олександрівський районний суд скасував постанову прокуратури Черкаської області про закриття кримінального провадження за ч. 2 ст. 376 КК України (втручання в діяльність судових органів).

Слідчий суддя Ольга Отян вирішила, що досудове розслідування було проведене не у повній мірі, повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини. 

“Заступник начальника слідчого відділу прокуратури Черкаської області Жихарєв В’ячеслав Анатолійович передчасно дійшов висновку про відсутність складу кримінального правопорушення без проведення необхідних слідчих дій для з’ясування обставин справи, а тому постанова підлягає скасуванню“, – йдеться в ухвалі суду. 

Суддя зауважила, що не було вирішено по суті клопотання судді Сергія Бондаренка щодо зміни підслідності справи, допит свідків – голови апеляційного суду Володимира Бабенка та керівника апарату Олени Стрелецької – був здійснений поверхнево, без з’ясування всіх обставин, на які посилається при допиті потерпілий. Суд зобов’язав додатково допитати цих свідків. 

Суд також визнав, що слідство опитало суддів апеляційного суду Черкаської області як свідків без самого потерпілого, чим порушено ч. 6 ст. 223 КПК України, через що “їх покази в повній мірі не відображають дійсних обставин“. Суддя Ольга Отян вважає, що оскільки свідки вже допитані, то повторно допитувати їх по вже встановлених обставинах немає потреби. 

Але у разі заявлення клопотання потерпілим щодо додаткового їх допиту по додатковим питанням, що не були з’ясовані під час їх основного допиту, та його задоволення, допит вказаних осіб необхідно буде провести за участю Сергія Бондаренка“, – йдеться у постанові суду.

Суд зобов’язав прокуратуру отримати доступ до документів, які свідчать про підстави використання автомобілю Toyota Camry CA9955ВН апеляційним судом. Нагадаємо, суддя Сергій Бондаренко називає використання цього автомобіля неправомірною вигодою для голови суду Володимира Бабенка від підприємства Дмитра Фірташа ПАТ “Азот”. 

Суддя Ольга Отян звертає увагу у свої ухвалі, що Сергій Бондаренко вимагав перевірки щодо зв’язку підпалу його автомобіля Мitsubishi Outlander та появи невідомих осіб біля його квартири із його роботою та втручанням у його діяльність службових осіб апеляційного суду Черкаської області, однак відповідних дій зроблено не було. 

В оскаржуваній постанові зазначено, що будь-якого зв’язку дій службових осіб апеляційного суду Черкаської області з підпалом автомобіля заявника чи затриманням в під’їзді його будинку сторонніх осіб не встановлено. Однак, жодна перевірка з приводу цього проведена не була. А тому слідчому необхідно отримати інформацію від правоохоронних органів щодо перевірки вказаних звернень Бондаренко С. І. У разі отримання ними інформації при допиті (опитування) цих осіб щодо їх причетності до даного кримінального провадження, слідчому необхідно допитати їх в якості свідків та вирішити питання щодо об’єднання проваджень“, – йдеться у постанові Олександрівського районного суду. 

У питанні допустимості аудіозапису розмови з головою апеляційного суду Володимиром Бабенком як доказу суд зауважив, що не має повноважень щодо вирішення цього питання. 

Нагадаємо, 24 березня під час судового засідання в Олександрівському районному суді суддя апеляційного суду Черкаської області Сергій Бондаренко заявив про тривалий та систематичний тиск з боку голови суду Володимира Бабенка та керівника апарату Олени Стрелецької. 

27 березня 2014 року користувач мережі Facebook Роман Маселко оприлюднив аудіозапис, на якому голос ймовірно голови апеляційного суду Черкаської області Володимира Бабенка у розмові із суддею цього суду Сергієм Бондаренко застерігає від винесення законних рішень по справі ПАТ “Азот” проти вчительки черкаської школи №6 Яшан О. О., яку приватна компанія намагалася виселити зі службового приміщення.

Сам Володимир Бабенко на брифінгу у Черкасах 30 березня заявив, що цей аудіозапис складається із нарізок і він не пам’ятає, щоб погрожував судді Сергію Бондаренку. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter