“Суд” в окупованому Криму допитав 16 потерпілих і свідків обвинувачення у “справі Чубарова” – адвокат

Дата: 28 Липня 2020
A+ A- Підписатися

Незаконний “Верховний суд Криму” 27 липня на засіданні у справі голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова допитав щонайменше 16 потерпілих і свідків звинувачення.

Про це повідомляє Крим.Реалії з посиланням на адвоката Миколу Полозова.

Микола Полозов

“Верховний суд Криму, після відмови в допуску мене як захисника Рефата Чубарова у справі проти нього, негайно включив другу космічну швидкість. Тільки за сьогоднішнє засідання було допитано не менше 16 потерпілих і свідків звинувачення. Судячи з усього, розрахунок на те, щоб за 45 діб, протягом яких Третій апеляційний суд розглядатиме скаргу на відмову в допуску обраного Рефатом Чубаровим адвоката, прогнати максимальну кількість доказів, а в ідеалі вийти на вирок”, – зазначив юрист.

У Сімферополі 23 липня в суді почався розгляд по суті кримінальної справи стосовно голови Меджлісу кримських татар Рефата Чубарова. Судові пристави, як повідомляло видання Кримський процес, не пустили слухачів на засідання і в будівлю суду.

Нагадаємо, наприкінці березня цього року незаконний Слідком Росії в Криму заочно висунув обвинувачення голові Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову. Кримінальні справи порушені за ч. 1 ст. 212 (“організація масових заворушень”), ч. 2 ст. 280.1, ч. 1 ст. 280.1 КК Росії (“публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Росії”).

За версією слідства, 25 лютого 2014 року Чубаров, знаючи про позачергове засідання сесії депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, де планувалося розглянути питання про звіт республіканського уряду, для зриву засідання доручив своєму заступникові Ахтему Чийгозу організувати масові заворушення біля будівлі Верховної Ради й особисто керувати прихильниками Меджлісу, які брали в них участь.

“Слідчий” Магомед Магомедов відвів Миколу Полозова від участі в справі, пославшись на “конфлікт інтересів.

Лідери кримськотатарського народу пов’язують порушені справи з акцією “Світ – проти насильства та окупації. Марш гідності”. Акція має на меті “сприяння міжнародним організаціям, включно з ООНОБСЄЄСРадою Європи та іншими, в реалізації іміджу ухвалених рішень на підтримку суверенітету, незалежності, єдності й територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах”.

Вони розцінюють такі дії Москви як сигнал усім, хто в будь-якій формі протистояв, протистоїть і протистоятиме російській агресії та боротиметься за відновлення територіальної цілісності України, включно з Кримом.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова назвала цю справу незаконною і назвала це “ще одним із різновидів репресій проти корінного народу Криму”.

Прокуратура Автономної Республіки Крим відкрила провадження через кримінальну справу, яку порушили російські слідчі щодо Чубарова.

Через коронавірусну інфекцію Меджліс переніс акцію “Світ – проти насильства та окупації. Марш гідності” на пізніший час з урахуванням епідеміологічної ситуації в Україні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter