Суд, імовірно, відмовить: юристи прокоментували вимогу Зеленського до журналістів “Схем”

Дата: 14 Лютого 2020
A+ A- Підписатися

Суд, імовірно, відмовить у задоволені позову Офісу президента Володимира Зеленського проти журналістів проєкту “Схеми” щодо спростування інформації в сюжеті про поїздку глави держави до Оману та нібито зустрічі його із секретарем Радбезу Росії Миколою Патрушевим.

Таку думку, з огляду на власну практику, висловили експерти юридичної компанії “Міллер”. 

Наші адвокати вирішили прокоментувати публічну заяву Офіс Президента України щодо сюжету програми Схеми: корупція в…

Опубліковано Міллер, юридична компанія Пʼятниця, 14 лютого 2020 р.

Юристи наголосили, що суд не має права зобов’язувати журналістів проєкту вибачатися перед Зеленським у тій чи іншій формі, оскільки примусове вибачення як спосіб судового захисту гідності, честі чи ділової репутації за поширення недостовірної інформації не передбачене в статтях 16 та 277 Цивільного кодексу України.

Водночас, проаналізувавши сюжет “Схем”, присвячений поїздці Зеленського до Оману, юристи дійшли висновку, що єдине, що дійсно може обурювати ОПУ та президента, – це момент у передачі, коли закадровий голос повідомляє, що тоді, як Патрушев був в Омані, президент Зеленський ще не вилетів звідти.

“…Вони мали змогу про щось домовлятися. Домовлятися за спиною українського суспільства”, – йдеться в сюжеті. 

У компанії “Міллер” зауважили, що формулювання “мали змогу” має оцінний характер, а тому спростуванню не підлягає. 

“Журналісти надали оціночні судження, які дійсно ґрунтуються на певних фактичних даних. Оціночні судження не підлягають спростуванню та доведенню їх правдивості. Звернемо увагу, що в сюжеті немає жодного ствердження про факт зустрічі президента України з М. Патрушевим”, – додали юристи.

Нагадаємо, що Офіс президента України вирішив подати до суду на журналістів програми “Схеми” через сюжет про можливу зустріч Володимира Зеленського із секретарем Радбезу Росії Миколою Патрушевим в Омані. В ОП вже встигли заявити, що викладені в програмі факти – брехня, а тому вони вимагають вибачень та спростування.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: