Статистика щодо насильства в сім’ях учасників АТО не ведеться – Мінсоцполітики

Дата: 25 Травня 2016
A+ A- Підписатися

За три місяці Міністерство соціальної політики зафіксувало більше чверті сотні тисяч звернень з приводу насильства в сім’ї. Про випадки насильства в родинах учасників АТО – ні слова.

Про це йдеться у відповідь на запит координаторки інформаційної кампанії “Війна, яка не відпускає”, журналістки Центру інформації про права людини Ірини Виртосу.

Так, за статистичними даними в Україні протягом 3 місяців поточного року зафіксовано 25 929 звернень з приводу насильства в сім’ї.

“Окремо, статистична інформація щодо випадків насильства в сім’ї, в сім’ях учасників антитерористичної операції не ведеться, оскільки чинне законодавство України з даного питання охоплює всі категорії населення”, – прокоментувала у відповідь на інформаційний запит Наталя Федорович, директорка Департаменту сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Міністерства соціальної політики.

Також у документі йдеться про те, що триває робота щодо підготовки Конвенції Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція).

Інформаційна кампанія “Війна, яка не відпускає”, що ведеться за підтримки Українського жіночого фонду, покликана активізувати публічну дискусію навколо насильства в сім’ях учасників АТО й тих, хто брав участь у бойових діях. 

Як коментує координаторка кампанії Ірина Виртосу, “дуже прикро, що мінсоцполітика, окрім статистики, більше ні про що не повідомило”.

“Тема “домашнього насильства” в сім’ях учасників АТО достатньо дражлива. Досі в українських ЗМІ про це говорять обережно, балансуючи між героїзмом і осудом, ще формується загальна позиція, як про це писати. І не дивно. Інформації надто мало, а та, що є в публічному просторі, – дуже чутлива. І повноцінна відповідь з боку держави допомогла б вивести з тіні “замовчувану” тему. Поки ж доводиться інформацію збирати на закритих експертних зустрічах і підслуховувати, як то кажуть, розмови “на кухні”, – зауважила Виртосу.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: