США, Євросоюз і Британія закликали покарати винних у смерті Гандзюк

Дата: 05 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

США, Євросоюз та Британія закликають притягнути до відповідальності замовників убивства активістки Катерини Гандзюк, яка померла в лікарні 4 листопада.

“Від імені уряду США й американського народу висловлюю свої найглибші співчуття родині й друзям Катерини Гандзюк. Ми вкотре закликаємо українську владу притягнути злочинців до відповідальності, включно з замовниками”, – написала посолка США в Україні Марі Йованович, повідомляє американське посольство у Twitter.

“Дуже засмучений новинами про смерть неймовірно сміливої Катерини Гандзюк. Атаки на активістів громадянського суспільства неприйнятні. Винні в цьому жорстокому злочині мають бути притягнені до відповідальності. Мої думки з її родиною і друзями”, – написав у Twitter комісар з питань розширення та політики добросусідства Йоганнес Ган.

“Вкрай засмучена звісткою про смерть Катерини Гандзюк. Вона з мужністю та гідністю боролася зі своїми жахливими ранами. Важливо, щоб особи, відповідальні за цю страшну атаку, були притягнуті до відповідальності”,– наголосила посолка Великої Британії в Україні Джудіт Гоф.

Нагадаємо, внаслідок замаху із застосуванням сірчаної кислоти Гандзюк дістала опіки 40% тіла. У жінки сильно були пошкоджені очі. 18 вересня вона перенесла вже одинадцяту операцію з видалення змертвілих тканин та пересадки шкіри.

Слідчі кілька разів змінювали правову кваліфікацію справи під тиском громадськості й резонансу: “хуліганство”, потім “умисні тяжкі тілесні ушкодження”, згодом на “замах на вбивство” (15 стаття ККУ стосується замаху на злочин,  115 стаття – умисного вбивства). Після смерті активістки поліція перекваліфікувала кримінальне провадження, за яким розслідується напад на неї, на “закінчене вбивство”.

3 серпня генеральний прокурор Юрій Луценко після спілкування з Гандзюк заявив, що розслідування справи передадуть Службі безпеки України.

Наразі в замаху на життя Гандзюк підозрюється п’ять осіб. Усі вони учасники АТО, розвідники “Української добровольчої армії”. Четверо з них визнали свою провину. П’ятий співучасник Сергій Торбін, на якого вказують інші підозрювані як на організатора замаху, заперечує свою причетність.

Друзі Гандзюк неодноразово висловлювали занепокоєння, що, на їхню думку, всю провину за скоєний злочин “повісять” на п’ятьох виконавців, а самих замовників так і не буде знайдено і покарано.

26 вересня Гандзюк опублікувала відеозвернення до української влади та звичайних українців з лікарняного ліжка.

З початку 2018 року правозахисники зафіксували щонайменше 53 напади на громадських активістів по всій Україні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter