Після смерті Катерини Гандзюк поліція перекваліфікувала провадження про напад на неї

Дата: 04 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Після смерті активістки та керівниці справами Херсонського міськвиконкому Катерини Гандзюк поліція перекваліфікувала кримінальне провадження, за яким розслідується напад на неї, на “закінчене вбивство”.

 

Про це повідомляє “Українська правда” з посиланням на речника Нацполіції Ярослава Тракала.

“Поліція перекваліфікувала кримінальне провадження. Тепер воно буде розслідуватися за пунктами 4, 6, 11, 12 частини 2 статті 115 ККУ “Умисне вбивство з корисливих мотивів, вчинене з особливою жорстокістю, скоєне на замовлення, вчинене за попередньою змовою групою осіб”, – сказав речник Нацполіції.

Тракало наголосив, що поліція висловлює щирі співчуття рідним і близьким Гандзюк та обіцяє докласти максимум зусиль для встановлення мотивів цього злочину і покарання винних.

Разом з тим друзі Катерини Гандзюк організовують акцію “Її вбили” в неділю о 19:00 під будівлею МВС на вулиці Богомольця, 10, у Києві.

“Її вбили. Вона не пережила напад. Ми чекаємо об’єктивних даних. Ми далі вимагаємо імена замовників. Тепер уже вбивства”, – зазначають організатори заходу і запрошують приєднатися всіх небайдужих.

Про смерть радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк, яку 31 липня облили сірчаною кислотою, стало відомо в неділю вдень. Пізніше цю інформацію підтвердили в поліції.

Нагадаємо, внаслідок замаху із застосуванням сірчаної кислоти Гандзюк дістала опіки 40% тіла. У жінки сильно були пошкоджені очі. 18 вересня вона перенесла вже одинадцяту операцію з видалення змертвілих тканин та пересадки шкіри. 

Слідчі кілька разів змінювали правову кваліфікацію справи під тиском громадськості й резонансу: “хуліганство”, потім “умисні тяжкі тілесні ушкодження”, згодом на “замах на вбивство” (15 стаття ККУ стосується замаху на злочин,  115 стаття – умисного вбивства).

3 серпня генеральний прокурор Юрій Луценко після спілкування з Гандзюк заявив, що розслідування справи передадуть Службі безпеки України.

Наразі в замаху на життя Гандзюк підозрюється п’ять осіб. Усі вони учасники АТО, розвідники “Української добровольчої армії”. Четверо з них визнали свою провину. П’ятий співучасник Сергій Торбін, на якого вказують інші підозрювані як на організатора замаху, заперечує свою причетність.

Друзі Гандзюк неодноразово висловлювали занепокоєння, що, на їхню думку, всю провину за скоєний злочин “повісять” на п’ятьох виконавців, а самих замовників так і не буде знайдено і покарано.

26 вересня Гандзюк опублікувала відеозвернення до української влади та звичайних українців з лікарняного ліжка.

З початку 2018 року правозахисники зафіксували щонайменше 53 напади на громадських активістів по всій Україні.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter