США виявили щонайменше 20 фільтраційних таборів, у яких окупанти утримують українців

Дата: 26 Серпня 2022
A+ A- Підписатися

США ідентифікували щонайменше двадцять фільтраційних таборів на тимчасово окупованих Росією територіях України. Їх використовують для утримання, допитів та сортування військовополонених та цивільних.

Про це йдеться у новому звіті дослідників Єльського університету за підтримки Держдепартаменту США.

Фото з відкритих джерел

У процесі формування звіту використовувалися комерційні супутникові знімки та інформація з відкритих джерел. Ретельний аналіз даних допоміг з високою точністю ідентифікувати 21 фільтраційний табір. Зазвичай, це школи, ринки та в’язниці. Біля одного такого табору можна побачити могили, які свідчать про масові поховання.

Зокрема, розкопана земля, що відповідає підозрам щодо потенційних могил, присутня біля Оленівки у Волноваській виправній колонії №120. У цій же виправній колонії 29 липня 2022 року стався вибух, внаслідок якого загинули 53 українських військовополонених.

Результати дослідження показали, що Росія та окупаційна влада так званих “ЛНР” та “ДНР” за декілька тижнів до повномасштабного вторгнення створили систему фільтрації для “сортування” людей на територіях, які знаходяться під російською окупацією.

Як зазначається у звіті, така російська система фільтрації осіб у Донецькій області включає використання позасудового тримання під вартою без зв’язку з зовнішнім світом, порушує численні елементи міжнародного гуманітарного права та порушує безліч інших потенційно серйозних проблем з правами людини.

Нагадаємо, що у липні США виявили щонайменше 18 таборів, які окупанти створили для затримання та примусової депортації українців до Росії. Є численні свідчення депортованих про допити, побиття, тортури та зникнення людей. Після фільтраційних таборів українців відправляли у міста по всій Росії  часто у віддалені регіони поблизу Китаю чи Японії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter