Справу проти Росії в Європейському суді відклали на півроку

Дата: 14 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

Європейський Суд з прав людини на прохання російської сторони відклав на півроку рішення про початок розгляду позову України до Росії.

Про це повідомила “Європейській правді” прес-служба суду.

ЄСПЛ продовжив до 25 вересня 2015 року час, який було відведено російському уряду для офіційного коментаря щодо прийнятності скарг України на дії РФ на Донбасі та в Криму. 

У суді повідомили, що Росія мала час для подачі пояснень до 25 березня, але за два дні до того, як сплив цей термін, попросила про його продовження на півроку щодо двох скарг України проти Росії до ЄСПЛ.

На даний час не відбувається розгляд справ по суті, бо на підставі відповідей РФ має бути ухвалене рішення про те, чи є дані скарги Києва прийнятними для розгляду у Європейському суді.

Перша наймасштабніша скарга була подана Києвом 13 березня і відтоді багаторазово доповнювалася. йдеться про звинувачення Україною Росії щодо дій в Криму та агресії на Донбасі.

Другий позов України проти РФ було подано 13 червня щодо викрадення російською владою та перевезення на територію РФ трьох груп дітей-сиріт та супроводжуючих їх дорослих.

Окрім двох міждержавних скарг зараз на розгляді суду перебувають 526 індивідуальних скарг – стосовно як України, так і Росії (307 заявок), або виключно проти однієї з цих держав (194 заяв проти України, і 25 проти Росії).

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини прийняв скаргу радника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ісмета Юкселя проти Росії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: