Справу про вбивство Ірини Фаріон перекваліфікували та направили на розгляд суду

Дата: 26 Грудня 2024
A+ A- Підписатися

Справу про вбивство Ірини Фаріон перекваліфікували за статтями про умисне вбивство людини у зв’язку з виконанням нею громадського обов’язку з мотивів національної нетерпимості, а також незаконне поводження зі зброєю. Матеріали скерували для розгляду до суду. 

Про це розповіли у Нацполіції. 

Підозрюваний у суді

Підозрюваному В’ячеславу Зінченку, якщо його визнають винним, загрожує довічне позбавлення волі. 

Слідчі кажуть, що зібрали достатньо доказів, щоб стверджувати – хлопець у 2022 році став учасником групи, яка пропагує культ насильства і жорстокості, а також расову, національну та релігійну нетерпимість і дискримінацію, а згодом приєднався до ще однієї групи, пов’язаної з російською неонацистською організацією. 

У цих групах, як кажуть слідчі, у Зінченка нібито виникла особиста неприязнь до Фаріон через її активну позицію щодо захисту української мови та культури.

“На думку зловмисника, своїми діями вона розколювала народну єдність, через це у нього виник умисел на вбивство громадської діячки. Фігурант ретельно готувався до вчинення злочину – збирав конфіденційну інформацію про місця проживання та роботи жертви, стежив, а також розробив детальний план її вбивства та придбав вогнепальну зброю”, – говорять у поліції. 

Зінченка затримали у Дніпрі. Нині він перебуває під вартою. 

Нагадаємо, що батьки підозрюваного у вбивстві Фаріон кажуть, що доказів його провини у слідства нібито немає. 

Ірина Фаріон – громадська діячка, мовознавиця та колишня парламентарка, відома низкою суперечливих висловлювань, через які ставала об’єктом критики громадськості. Наприкінці минулого року вона тимчасово втратила посаду у “Львівській політехніці” після того, як назвала українських військових, які не розмовляють українською, “москворотими”.

Цікаво, що Фаріон за радянських часів агітувала іноземців вивчати російську мову, про що зазначено в її характеристиці-рекомендації для вступу до КПРС, доступ до якої в архіві кілька років тому отримали журналісти. 

Поновитись у “Львівській політехніці” Фаріон змогла через суд. 

Влітку 2024 року мовознавицю вбили у дворі власного будинку у Львові.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter