Справа Шабуніна: Філімоненко безкоштовно працює журналістом (доповнено)

Дата: 09 Лютого 2018
A+ A- Підписатися

Всеволод Філімоненко, який судиться із очільником Центру протидії корупції (ЦПК) Віталієм Шабуніним через удар у голову, працює журналістом на громадських засадах.

Про це під час допиту в Дніпровському райсуді Києва 9 лютого розповів головний редактор “Flash on Time News” Денис Маганов, передає кореспондент Центру інформації про права людини

Денис Маганов

Редактор повідомив, що співпрацює із Всеволодом Філімоненко з 2015 року і жодного разу він не брав кошти за свою роботу. Він охарактеризував його гарним журналістом, який “вдало грає на емоціях”

За його словами, Всеволод Філімоненко виконував редакційне завдання для Flash on Time News. Він мав показати загальну картинку роботи ЦПК та його співробітників. Однак через удар Віталія Шабуніна жоден матеріал на ресурсі Flash on Time News не вийшов. 

9 лютого суд розпочав розгляд по суті справи стосовно керівника ЦПК Віталія Шабуніна, якого звинувачують за статтею “погроза або насильство щодо журналіста”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Хіба провокація — це щось незаконне?”, або як минуло перше судове засідання над Шабуніним

9 лютого суд розглянув  низку клопотань, переважно від захисту обвинувачуваного. 

Адвокат Віталя Шабуніна Дмитро Онученко клопотав про допит свідків, зокрема Тетяну Пекун, Олександру Устинову, Олену Шабуніну, Тетяну Гришіну, Олексія Яцюка, Валерія Ковалінську, Кирила Лихачова, Олега Рибачука, Сергія Лещенка, Віктора Чумака, Віталія Шимко, Олександра Саліону, Олександра Ковальчука та Дарину Іванутенко. 

Адвокати Всеволода Філімоненка, який є помічником народного депутата Радикальної партії Сергія Мельничука, заперечували проти допиту цих свідків. Бо із цього клопотаня не зрозуміло, що вони можуть підтвердити. 

“Усі свідки, яких ми просимо опитати в суді, мають пряме відношення до ситуації. Вони могли би бути допитані на стадії досудового розслідування, але з незрозумілих причин їх проігнорували”, — заявив адвокат Дмитро Онученко. 

Окрім цього, він клопотав про допит у суді судово-медичних експертів Мартиненка та Ахметову, експерта Наталії Лікіної, а також експерта з медіа-права Тараса Шевченка. 

Захист Всеволода Філімоненка виступив проти допиту останнього експерта. Як зауважує кореспондент, стосовно нього під час судового засідання “розгорнулась боротьба в аргументаціях” з обох сторін. 

Дмитро Онученко на запитання судді про кваліфікацію медіа-експерта розповів, що Тарас Шевченко навчався в Оксфорді і має сертифікати з медіа-права. 

“Він може вказати, якою має бути належна поведінка журналіста у тій чи іншій ситуації. Він може прокоментувати інцидент з огляду на існуючу практику як в Україні, так і за кордоном”, — обґрунтовував своє клопотання захисник Віталія Шабуніна.  

Адвокати Всеволода Філімоненка вважають, що на судовому засіданні не буде встановлюватись, чи була у помічника нардепа поведінка належною. 

“Ми встановлюємо, чи був потерпілий журналістом на момент вчинення кримінального правопорушення і чи завдавались йому тілесні ушкодження через професійну роботу”, — сказав адвокат Збранник.  

“Окрім формальних документів, які мають бути у професійного журналіста, він має ще й належно себе поводити, щоб особа, у якої беруть інтерв’ю, мала його сприйняти як журналіста. У суді буде встановлюватися умисел. Чи міг Віталій Шабунін усвідомлювати, чи перед ним — журналіст чи особа, яка ображає”, — обґрунтовував надалі своє клопотання Дмитро Онученко. 

Під час засідання Всеволод Філімоненко наголошував на неприпустимості долучення до слухання Тараса Шевченка як медіа-експерта. 

“Я проти того, щоб якісь експерти, яким сторона нападника, очевидно, виділила кошти, давали мені оцінку. З такими успіхами я зараз можу найняти фахівця, який дасть оцінку психічного стану Віталія Шабуніна”, — сказав він. На це голова ЦПК наголосив, що медіа-експерту “жодної копійки не платилося і не буде заплачено”

“Тарас Шевченко має бездоганну репутацію. Він один з ключових медіа-експертів в країні і співавтор базового законодавства за останні 5 років”, — відповів Віталій Шабунін. 

Під час засідання Всеволод Філімоненко звинуватив Тараса Шевченка в приналежності “до антикорупційного клану в Україні”

“Це людина, яка отримує фінансування із-за кордону. Він — голова Центру демократії та верховенства права. Якщо є інші незалежні кандидатури, давайте їх розглядати”, — звернувся помічник народного депутата до судді. 

Суддя Олена Козачук задовільнила клопотання Дмитра Онученка, зобов’язавши його надати документи Тараса Шевченка, які підтверджують його компетентність. 

Окрім цього, захисник обвинуваченого просив суд зобов’язати Філімоненко долучити до матеріалів справи повний відеозапис, з якого змонтували для YouTube ролик “Тварь, сейчас голову розобью”. 

“Повне відео з цього ролику покаже суду, чи була робота пана Філімоненка журналістською, чи це було знущання і приниження мене і моїх рідних”, — сказав Віталій Шабунін. 

Окрім того, його захист просив суд долучити до матеріалів справи оригінали медичних документів. Їх мають дослідити під час опитування судмедексперти. 

Захист Всеволода Філімоненка заперечував проти цих клопотань. Він сумнівається, що присутні на судовому засіданні можуть розібратись, що написано в документації. 

“Первинні медичні документи важливі, тому що медична експертиза, на основі якої побудували кримінальну справу, має всі ознаки фальсифікації. Ми готові це довести і найпростіше зробити це — за допомогою первинних документів”, — сказав Віталій Шабунін. 

Також захист Віталія Шабуніна клопотав про долучення до справи знімок томографії помічника нардепа від 20 червня 2017 року та знімок магнітно-резонансної томографії за 16 червня. 

Суддя долучила клопотання до матеріалів кримінальної справи і додала, що клопотання розглянуть у повному обсязі на відповідній стадії судового розгляду. 

При дослідженні доказів суд спочатку опитає свідків сторони обвинувачення, потім свідків захисту, опісля — Всеволода Філімоненка, Віталія Шабуніна і зрештою дослідить документи та речі. 

Наступне засідання відбудеться 26 лютого о 14 годині. На ньому суд планує заслухати двох свідків з постраждалої сторони – Олексія Липовецького й Антона Гриньова. Окрім цього, на засідання викликають для надання свідчень Юлію Марушевську.

Нагадаємо, 22 січня правоохоронці повідомили Віталію Шабуніну про підозру у нанесенні тілесних ушкоджень середньої тяжкості помічнику депутата Радикальної партії Сергія Мельничука Всеволоду Філемоненку. Антикорупційному активісту інкримінують порушення ч. 2 ст. 345-1 Кримінального кодексу України (“погроза або насильство щодо журналіста”). Йому загрожує п’ять років ув’язнення. 

Конфлікт стався між чоловіками 8 червня 2017 року біля будівлі Дніпровського військкомісаріату Києва. 

За словами Філімоненка, який представлявся журналістом видання “Голос народу”, Шабунін вдарив його перед тим, як той зайшов у військкомат. 

Згодом цього ж дня Філімоненко пирснув Шабуніну в обличчя газовим балончиком посеред натовпу журналістів.

Голова ж ЦПК заявляв, що вдарив Філімоненка по обличчю за образу його колеги. Він звинувачував Філімоненка у соцмережі у веденні замовної кампанії з метою компрометування. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter