Справа МН-17: рідні загиблих в авіатрощі вимагають від РФ визнання провини у рамках мирної угоди з Україною

Дата: 27 Лютого 2025
A+ A- Підписатися

Рідні жертв авіатрагедії малайзійського боїнга MH-17 над Донбасом у 2014 році вимагають, щоб Росія визнала провину за збиття літака у рамках мирної угоди щодо війни в Україні. 

Про це йдеться в листах, копії яких є в розпорядженні “Європейської правди”. 

Уламки збитого літака. Фото: Reuters

Листи надіслали президенту США Дональду Трампу, президентці Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн, прем’єр-міністру Нідерландів Діку Схофу та очільниці європейської дипломатії Каї Каллас

Родини майже трьох сотень загиблих вважають, що без визнання РФ провини “не може бути надійного миру з Росією”.

Окружний суд Гааги визнав винними у трагедії Ігоря Гіркіна, Сергія Дубінського та Леоніда Харченка, які отримали довічне. Четвертого обвинуваченого – Олега Пулатова – виправдали. 

Виправдання Пулатова суд пояснив тим, що слідчим не вдалось довести, що він перебував на зв’язку з командою “Бука” і мав до запуску безпосередній стосунок. Однак про плани запуску він знав. Суд також постановив, що у 2014 році територія окупованої Донеччини перебувала під контролем Росії та отримувала звідти зброю. 

Ще у квітні 2019 року Європейський суд з прав людини повідомив уряду Росії про скарги родичів загиблих у катастрофі MH-17. Ті вимагали пояснень від влади країни та скаржилися на відсутність співпраці РФ з міжнародним розслідуванням. Невдовзі після цього нідерландський уряд також подав позов до ЄСПЛ, щоб підтримати родичів жертв. 

Фото: Reuters

Слідчі, які займалися справою MH-17, після вироку суду оприлюднили запис розмови російського керманича Путіна з ватажком проросійських бойовиків на Луганщині Ігорем Плотницьким, яка відбулася 15 листопада 2017 року.

Об’єднана слідча група опублікувала великий звіт за результатами розслідування, у якому йдеться про відповідальних за збиття літака людей у Росії.  

Серед перехоплень щодо надання військової підтримки бойовикам є ті, в яких зазначається, що тільки одна “людина, яка ухвалює рішення” з цього приводу. Про це говорить помічник голови окупаційної адміністрації Криму Аксьонова. У перехопленні, датованому червнем 2014-го, про цю “людину” додають, що вона перебуває на саміті у Франції.

5-го і 6 червня 2014 року Путін був у Франції на святкуванні Дня висадки союзників під час Другої світової. Попри оприлюднення запису, слідчі казали, що не мають достатніх доказів для передання до суду нових справ, наприклад, щодо Путіна. 

Нагадаємо, що ще торік Україна назвала абсурдом пропозицію Путіна про “мирну угоду” з виводом українських військ та визнанням окупованих територій. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter