Сьогодні суд у Чечні починає розгляд ще однієї справи проти Клиха

Дата: 25 Серпня 2016
A+ A- Підписатися

У Заводському районному суді міста Грозного у Чечні 25 серпня розпочинається розгляд ще однієї справи проти незаконно засудженого українця Станіслава Клиха.  

Про це повідомили у прес-службі ЄвромайданSOS.

Цього разу Клиха звинувачують у образі прокурора Юнусова Сулумбека Султановича, який в основному судовому процесі проти Клиха та Миколи Карпюка виступав у ролі державного обвинувачення.

“Замість того, щоб визнати факт того, що в Станіслава Клиха є психічні проблеми і провести адекватну незалежну (!) психіатричну експертизу (як того вимагає не тільки захист, російські та європейські експерти, а й Amnesty International), російський Слєдком внаглу шиє проти в’язня Кремля другу справу”, – зазначають в ЄвромайданSOS.

В організації нагадують, що за словами адвоката Клиха Марини Дубровіної, її підзахисному інкримінуються протиправні дії, передбачені ч. 1 ст. 297 КК РФ, тобто “неповага до суду, що виразилася в образі учасника судового розгляду”, а це вважається злочином невеликої тяжкості.

При чому на момент начебто вчинення Клихом злочину його захист уже заявляв про нестабільний психічний стан Станіслава та наполягав на адекватному реагуванні на цю ситуацію.

“Але ні тоді, ні тепер адекватного реагування ми не дочекалися – окрім проведеної “для галочки” амбулаторної експертизи в Грозному. Звісно, згідно з її результатами, Клих – абсолютно здорова людина”, – пише ЄвромайданSOS.

У процесі, що розпочнеться 25 серпня, в якості свідків мають бути допитані, окрім судових приставів, конвойних, перекладача, секретаря суду, також Микола Карпюк, його захисник Докка Іцлаєв, і навіть головуючий в справі Карпюка-Клиха, сумнозвісний суддя Ісмаїлов.

Як свідчить обвинувальний висновок, у рамках досудового розслідування було проведено кілька експертиз виписки із судового протоколу від 20 лютого 2016 року. Саме вони і лягли в основу обвинувачення Клиха.

Згідно з матеріалами захисту, обвинувальний висновок затверджений і погоджений слідчим із особливо важливих справ першого відділу з розслідування особливо важливих справ слідчого управління Слідчого комітету Російської Федерації по Чеченській Республіці майором юстиції Х.Х. Бакаєвим, а також керівником першого відділу з розслідування особливо важливих справ слідчого управління Слідчого комітету Російської Федерації по Чеченській Республіці полковником юстиції А.К. Каргаловим.

На думку Дубровіної, процес переважно залежатиме від двох факторів: стану Станіслава Клиха, його поведінки, а також лінії поведінки прокурора Юнусова.

“Якщо він прийде до суду і заявить, що він вибачає Клиха, то це одна справа, якщо його позиція буде агресивною – це буде зовсім інша розмова. Забагато нюансів, аби робити прогнози на цьому етапі”, – каже Марина, яка навіть не отримала офіційного повідомлення про проведення засідання в справі клієнта.

Дубровіна також не виключає відкриття і третьої справи проти Клиха щодо його поведінки в СІЗО. Каже, що папочки лежать і чекають свого часу.

Як відомо, в травні 2016 року Станіслав Клих і Микола Карпюк були засуджені Верховним судом Чечні на 20 і 22,5 року ув’язнення відповідно. Українці не визнають провини, заявляють, що ніколи не були в Чечні, були захоплені російськими силовиками незаконно і піддалися тортурам під час слідства.

У червні міністерство юстиції України направило в Російську Федерацію запити на видачу громадян України Станіслава Клиха і Миколи Карпюка.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter