“Смерть стає бажаною”: політв’язень Клих голодує та вимагає переведення до іншої колонії

Дата: 16 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

Незаконно засуджений в Росії українець Станіслав Клих написав лист з Верхньоуральської колонії спецкору “Нової газети” Павлу Канигіну. Політв’язень вимагає переведення до іншої установи Федеральної служби з виконання покарань.

Про це пише “Новая газета”.

 

Видання повідомляє, що 30 березня у своєму листі до Клиха редакція цікавилася побутом українця і його очікуваннями щодо обміну полоненими між Москвою і Києвом.

“Я вимагаю переведення до іншої установи ФСВП – з цією метою відмовляюся від сніданку й обіду”, – пише ув’язнений. Він також зазначає, що “тутешню їжу, на відміну від тієї, що була в грозненському СІЗО, їсти неможливо – вона огидна”.

Клих скаржиться на біль в очах “від замкнутого простору, браку кисню, нервового перенапруження”. “Час у в’язниці вдень іде набагато довше, ніж вночі. Хочеться заснути й не прокинутися, смерть стає бажаною”, – пише він.

Клих зазначає, що через відсутність доступу до інформації не знає всього, що робила українська влада для його обміну або звільнення. Ув’язнений також підкреслює, що до арешту не був українським націоналістом.

“У 2004-2014 роках, тобто до арешту в місті Орел, я був членом Партії регіонів, про що свідчить, сподіваюся, збережений партійний квиток у місті Києві, і розвивав структури ПР у Києві, зокрема в Дніпровському та Оболонському районах, займався організацією роботи партійних штабів та виборчих комісій. Тому прошу не вважати мене у зв’язку з цим політв’язнем –  на момент в’їзду до Росії я досить лояльно (аполітично) ставився до керівництва Російської Федерації і російської політичної системи, чого не скажеш про мої нинішні уявлення”, – пише Клих.

Громадська наглядова комісія в Росії, ймовірно, надасть Станіславу Клиху можливу допомогу щодо переведення його в іншу колонію. Про це повідомила в інтерв’ю радіостанції “Ехо Москви” заступниця голови московської громадської наглядової комісії Єва Меркачева.

“У цьому випадку з урахуванням того, що це резонансна людина, за цим спостерігає міжнародне співтовариство, і якщо його підтримають серйозні правозахисники, може й уповноважений з прав людини в Росії Тетяна Москалькова, думаю, що перевід його в іншу колонію реальний. Я не знаю, чи написав він правильно заяву, чи подав він таке клопотання, якщо немає, то це треба зробити. Я вважаю, що ми повинні підказати, як це все оформити, ми з місцевими представниками комісії зв’яжемося найближчим часом, попросимо його відвідати і проконсультувати”, – сказала Меркачева.

Раніше матір політв’язня заявляла, що його піддають примусовому психіатричного лікуванню, яке може бути прирівняне до тортур.

Станіслава Клиха затримали в російському місті Орел під час його приватної подорожі до дівчини, з якою він раніше познайомився в Криму. Його звинуватили у злочинах, нібито скоєних у 90-х роках. Аби домогтись від українця зізнань та свідчень проти українських політичних діячів, до нього застосували жорстокі тортури.

У травні 2016 року Верховний суд Чечні засудив Клиха та іншого українця Миколу Карпюка до 20 і 22,5 років ув’язнення відповідно в колонії суворого режиму за нібито участь у банді, вбивство і замах на вбивство російських військовослужбовців. Згідно з версією російського слідства, Клих і Карпюк під час першої чеченської війни створювали в Україні групи для участі в боях проти російських військ за незалежну Чечню.

Правозахисний центр “Меморіал” у Росії визнав Клиха і Карпюка політв’язнями. Міжнародна правозахисна організація Amnesty International заявила, що вони стали жертвами “пародії на правосуддя”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter