Службові собаки у ДСНС за час великої війни врятували з-під завалів 73 людей
Від 24 лютого 2022 року кінологічні підрозділи ДСНС врятували щонайменше 73 людей, які через російські обстріли опинились під завалами зруйнованих будинків.
Про це розповів пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий в Медіацентрі Україна.

Загалом у ДСНС працює 13 кінологічних підрозділів, в яких є 66 собак.
Більшість з них (39) займаються пошуково-рятувальними роботами, ще дев’ятеро залучені до пошуку вибухівки, а п’ятеро шукають загиблих людей. Решта перебуває у резерві.
Щороку чотирилапі рятувальники проходять атестацію, а щоденні навчання починаються у них за спеціальними програмами з 3-4 місяців від народження. Окремо тренують навички пошуку, спритності, слухняності та вчать спілкуватись з людьми різного віку, статі та професій.


“Якщо собака не підтверджує атестацію, в умовах тренування не знаходить людини, то вона не допускається до пошуків. Вже потім проводиться розслідування, і в собаки є три спроби довести, що саме в той момент були якісь збої”, – розповідає інструкторка рятувальних підрозділів Юлія Сечейко.

У ЗСУ на підготовку службового собаки зазвичай іде близько пів року, а найкраще підходять породи німецька й бельгійська вівчарки. Втім, як показує приклад найвідомішого собаки-сапера України джек-рассел-тер’єра Патрона, порода не завжди грає визначальну роль.
Окрім порятунку людей з-під завалів, за час, що триває повномасштабне російське вторгнення, кінологічні підрозділи у ДСНС знешкодили 711 боєприпасів.


Нагадаємо, що на Хмельниччині пораненим поліціянтам психологічно відновлюватись допомагають коти.
У реабілітації допомагають не лише коти, заняття проводять з конями, а на Київщини у поліції працює єдина в Україні собака емоційної підтримки на прізвисько Ванда.
Кілька років тому сотні киян просили посадовців встановити пам’ятник псу Патрону замість російського поета Пушкіна.