Слідство по справі Шеремета не має пріоритетних версій і просить по допомогу

Дата: 05 Серпня 2016
A+ A- Підписатися

 Слідство у вбивстві одного з керівників Української правди Павла Шеремета заявляє, що і далі опрацьовує чотири версії.

Про це на брифінгу 4 липня заявили старший групи прокурорів ГПУ Андрій Шевченко та голова карного розшуку Дмитро Головін, передає Українська правда.

“Ми відпрацьовуємо 4 версії – особисті неприязні стосунки щодо загиблого, його професійна  журналістська  діяльність, дестабілізація в Києві через смерть відомого журналіста і коли помилилися об’єктом, бо ним в тому числі користувалася Олена Притула. До жодної з версій ми схильності не маємо, ми працюємо по всіх 4 напрямках”, – сказав Головін.

За словами чиновників, відпрацьовується версія, що двоє підозрюваних могли діяти разом із спільниками.

“Ви бачите, що в той час як жінка стояла на місці закладки, на те місце під’їжджав автомобіль”, – сказав Шевченко.

Шевченко розповів, що у справі вже опитані близько 500 свідків, вилучені близько 150 камер, у слідства понад 140 терабайт інформації.

Слідчі встановили, що в той час, коли зловмисники ставили вибухівку у машину, в якій підірвався Павло Шеремет, їх міг побачити свідок, якого вони просять допомогти встановити.

“Так, справді, є свідок. На жаль, його особу нині не встановлено. Тому ми просимо журналістів і тих людей, встановити цю особу, і якщо він  дивиться цю передачу, – вийти до нас або на “гарячу лінію”, або на “102”. Його свідчення дуже важливі для нас, для слідства”, – додав він.

 “Це молодий хлопець, приблизно 180 см заввишки. В нього характерна риса – чорний рюкзак з двома світловідбиваючими смужками. Він йшов вулицею Франка о 2:44 у протилежному напрямку руху підозрюваних”, – сказав директор департаменту карного розшуку Дмитро Головін.

Правоохоронці також назвали прикмети підозрюваних: зріст підозрюваного чоловіка 168-175 см, він носить “іспанську” борідку, його напарниця на 5 см нижча.

При цьому на підозрюваному була кепка, на його напарниці – капюшон.

Як зауважив Головін, підозрювані не приховували облич. Це, на його думку, означає, що вони або не місцеві, або не бояться за наслідки скоєння ними злочину.

Шевченко також розказав, що спеціалісти ФБР в лабораторіях у США продовжують вивчати якісний склад вибухового пристрою, від якого загинув журналіст Павло Шеремет.

“Вибуховий пристрій був не стаціонарний, тобто не той, який перебуває на озброєнні, а саморобний”, – сказав представник.

Водночас він зазначив, що елементи до пристрою походять від стаціонарного вибухового пристрою.

Шевченко сказав, що наразі перевіряється коло осіб, які могли б виготовити такий пристрій.

Також, за словами Шевченка, у правоохоронців є багато відео, знятого відеокамерами, встановленими на приватних фірмах, організаціях, магазинах по сусідству з місцем, де проживав Шеремет.

Представники поліції звернулися до всіх, хто має інформацію у справі, дзвонити за телефонами 044-279-66-00 і 044-271-9732 або 102.

Як відомо, журналіст Павло Шеремет загинув вранці 20 липня в результаті вибуху авто керівника видання Олени Притули, в якому він перебував.

Вибуховий пристрій, який підірвав автомобіль з журналістом Павлом Шереметом, був закладений близько до місця водія.

Поліція кваліфікувала подію  за статтею “умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб”.

Генпрокурор Юрій Луценко назвав основною версією вбивства Шеремета помсту за його професійну діяльність.

22 липня справа була передана до Головного слідчого управління МВС, Генпрокуратура здійснює процесуальне керівництво.

Тоді ж ЗМІ виклали відео з моментом начебто закладення вибухівки під автомобіль, у якому загинув журналіст Павло Шеремет.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter