Слідчий діркопробивачем пошкодив диск із доказами в справі Джемілєва

Дата: 15 Квітня 2021
A+ A- Підписатися

Під час засідання в кримінальній справі проти лідера Меджлісу кримськотатарського народу в незаконному “Армянському міському суді” виявили пошкоджений діркопробивачем диск. 

Про це інформує видання “Кримський процес“. 

Сторона захисту заявила клопотання про виклик слідчого Магомеда Магомедова, щоб він пояснив пошкодження речового доказу і для з’ясування, чи було це злим наміром, чи недбалістю працівника Слідчого комітету. “Суд” відхилив це клопотання як передчасне, утім узяв до уваги, що докази теки в справі були не в повному обсязі через технічне пошкодження.

Через це захист клопотав про допит дізнавача Кузічкіна, який оглядав зазначений диск. “Суд” також відхилив це клопотання як передчасне.

На інших досліджуваних відео і фото не було видно знаків, що вказують на наявність державного кордону Російської Федерації. А на файлах із зображенням Мустафи Джемілєва не видно, щоб він перетинав кордон або робив якісь дії для цього. Крім того, на одному з відео виконувач на той момент обов’язків “міністра МВС Криму” вказує, де проходить державний кордон, і видно, що Джемілєв цю місцевість не перетинає.

Наступне засідання заплановано на 16 квітня, де буде оголошена довідка зі Слідчого комітету про розшук викраденого силовиками Ервіна Ібрагімова.

Нагадаємо, управління Слідчого комітету Росії в Криму 13 квітня висунуло Мустафі Джемілєву звинувачення за трьома статтями російського кримінального кодексу. За словами адвоката Миколи Полозова, лідеру кримськотатарського народу інкримінують незаконний перетин “кордону РФ”, а також використовують матеріали української справи його сина Хайсера.

Лідери кримськотатарського народу пов’язують порушені справи з акцією “Світ – проти насильства та окупації. Марш гідності”. Вони також розцінюють такі дії Москви як сигнал усім, хто в будь-якій формі протистояв, протистоїть і протистоятиме російській агресії та боротиметься за відновлення територіальної цілісності України, включно з Кримом. Сам Мустафа Джемілєв вважає, що кримінальні справи використовують для подальшого витіснення кримських татар з півострова.

13 квітня Слідчий комітет РФ відхилив клопотання адвоката Миколи Полозова про участь як захисника в кримінальній справі проти лідера Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова.

У Представництві президента в АРК назвали політичним переслідуванням російську кримінальну справу проти Мустафи Джемілєва.

Джемілєв повідомив, що має намір “довести абсурдність звинувачень російської сторони” в Європейському суді з прав людини в кримінальних справах, які порушено проти нього в окупованому Криму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: