Скаргу на арешт Сущенка розглянуть у закритому режимі

Дата: 18 Жовтня 2016
A+ A- Підписатися

Московський міський суд 27 жовтня в закритому режимі розгляне скаргу на арешт журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого незаконно утримують в СІЗО “Лефортово” в Москві.

Про це в ефірі телеканалу “112 Україна” розповів адвокат Марк Фейгін, повідомляє Укрінформ.

“Я вважаю ці шанси нульовими, ніхто цей запобіжний захід не скасує. Тим більше враховуючи, що суд проходитиме в закритому режимі, складно буде апелювати до ЗМІ, які могли б дати оцінку представленим доказам”, – сказав він, відповідаючи на питання про шанси на зміну Сущенку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

При цьому Фейгін наголосив, що по протоколах, які він вивчив, були дуже істотні порушення при затриманні Сущенка.

“І обрання запобіжного заходу, на мій погляд, процесуально винесене було рішення без урахування всіх допущених відносно нього утисків прав і так далі, не кажучи вже про те, що Кримінально-процесуальний кодекс передбачає ряд підстав, за якими обирається найсуворіший запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Цілком собі у суду була можливість якоїсь альтернативи, він нею не став користуватися із зрозумілих причин – обвинувачення у шпигунстві вважається в них куди більш значущим ніж права самого обвинуваченого”, – наголосив адвокат.

Фейгін також заявив, що в Мосміськсуді 27 жовтня він представить всі ці аргументи.

Нагадаємо, кореспондент “Укрінформу” у Франції Роман Сущенко був затриманий 30 вересня у Москві, де перебував із приватним візитом.

Його звинуватили у шпигунстві, заявивши, що він є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР спростували звинувачення ФСБ.

Після закритих слухань 1 жовтня суд ухвалив рішення про його арешт на два місяці – до 30 листопада. Усупереч міжнародним нормам та двостороннім домовленостям між Україною і Росією, Сущенку в перші дні було відмовлено в основному праві – побачитись з адвокатом та українським консулом.

7 жовтня слідство в РФ пред’явило українському журналістові офіційне звинувачення в шпигунстві.

Лише 10 жовтня українському консулу вдалося зустрітися із журналістом Сущенком в Лефортовському СІЗО в Москві.

Українські громадські організації вважають, що арешт журналіста інформаційного агентства “Укрінформ” Романа Сущенка в Москві треба розцінювати, як наступ на свободу слова, та закликають український уряд і міжнародну громадськість захистити українських політв’язнів у Росії та окупованому Криму.

Захист Сущенка домагається визнання його російськими та міжнародними правозахисними організаціями політв’язнем.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter