Сімейну пару в Росії засудили до реальних термінів у справі про вандалізм та військові “фейки”
Конаківський міський суд Тверської області засудив подружжя Олександра Мартинова та Людмилу Розумову, яких переслідують за статтями про військові “фейки” та вандалізм.
Про це повідомляють захисники від ОВС-Інфо.
Справу про фейки щодо подружжя порушили у березні 2022 року. Тоді ж їх відправили під варту. За статтею про військові “фейки” Мартинова затримали за репост в “Однокласниках” запису про вбитих жителів Маріуполя, де російських військових назвали “подонками”; публікацію відео з підписом про те, що російські військові обстріляли житлові будинки у Херсоні та за ролик, де Сергія Суровікіна називають воєнним злочинцем. Слідство називає всі ці записи “фейками”.
Розумова, за версією слідства, також розповсюдила “фейки” в “Однокласниках”. Їй інкримінують розміщення шести записів у соцмережі з відео, де йшлося про обстріли російською армією мирних жителів України. Зокрема, в деяких з них військових РФ називали “рашистами” та “вата-фашистами”.
Пізніше подружжю інкримінували статтю про вандалізм. За версією слідства, Мартинов та Розумова за допомогою фарби та трафарету “у вигляді злиття двох людей В. В. Путіна та А. Гітлера” залишили написи в селах Мокшино, Вараксино, Тешилове, у селищах Мирний та Новозавидівський.
Зокрема, звинувачення вважає, що подружжя написало “Путлер капут” та “Україно, вибач нам” на стіні магазину “Цукерка” у Новозавидівському. У обвинувальному висновку йдеться, що цим вони не завдали шкоди власнику закладу.
Під час дебатів 17 березня прокурор зажадав засудити обох до семи років позбавлення волі.
Разом з тим, за сукупністю обох “злочинів” Олександра Мартинова засудили до шести з половиною років колонії загального режиму та чотирьох років заборони займати державні посади після звільнення.
Так, у справі про військові “фейки” чоловікові призначили шість років і два місяці колонії та заборону займати держпосади. А за статтею про вандалізм — рік і десять місяців обмеження волі.
Людмилу Розумову засудили до семи років колонії загального режиму та чотирьох років заборони займати держпосади. У справі про “фейки” вона також отримала шість років і два місяці колонії та чотири роки заборони займати держпосади, а за статтею про вандалізм — два з половиною роки обмеження волі.
Нагадаємо, у березні президент Росії Володимир Путін підписав закон про посилення покарання “за дискредитацію учасників спецоперації”. Покарання за нібито “фейки” про окупаційну армію передбачає максимальне покарання – 15 років колонії.