Швейцарія підтримала створення спецтрибуналу для розслідування злочину агресії проти України
Швейцарія підтримала створення спеціального трибуналу для розслідування злочину агресії проти України.
Про це повідомила пресслужба Міністерства закордонних справ країни.
Швейцарія офіційно приєдналася до основної групи країн, які виступають за створення спецтрибуналу, 16 листопада на зустрічі в Берліні. Країни вже кілька місяців збираються й разом розробляють рішення щодо майбутнього формату трибуналу, його місцезнаходження і методів роботи.
На переконання Швейцарії, успіх такого трибуналу залежатиме від кількох факторів. Зокрема, він повинен:
- мати міцну правову основу та відповідати міжнародним нормам і стандартам;
- доповнювати існуючі механізми, особливо Міжнародний кримінальний суд;
- користуватися міжнародною підтримкою;
- мати міжнародний характер.
Швейцарія має намір активно працювати над тим, щоб всі ці фактори були враховані.
Також в МЗС країни нагадали, що хоча Міжнародний кримінальний суд (МКС) має повноваження переслідувати та судити воєнні злочини та злочини проти людяності, вчинені в Україні, він не має юрисдикції щодо злочинів агресії у цьому конфлікті. Це пов’язано з тим, що юрисдикція суду щодо цього злочину вимагає, щоб і держава, яка вчинила злочин агресії, і постраждала держава ратифікували Римський статут МКС. Оскільки ні Україна, ні Росія не ратифікували Римський статут, МКС не може переслідувати цей злочин.
Швейцарія домагатиметься перегляду Римського статуту, щоб полегшити юрисдикцію МКС, аби той міг розглядати злочини агресії в усіх контекстах, наголосили в Міністерстві закордонних справ країни.
Нагадаємо, що останніми місяцями ініціативу про спецтрибунал підтримали 38 країн, зокрема Франція, Німеччина, Норвегія, Гватемала, Японія і Канада.
Що таке Спеціальний трибунал щодо злочину агресії проти України, коли створять і кого судитимуть, читайте в матеріалі ZMINA.