Щонайменше 22 людини загинули через ракетний удар по залізничній станції на Дніпропетровщині (оновлено)
Сьогодні внаслідок ракетного удару по залізничній станції Чаплине в Дніпропетровській області загинули щонайменше 22 людини, близько 50 поранено.
Про це повідомив президент України Володимир Зеленський під час відеоввімкнення на засіданні Ради Безпеки ООН та під час вечірнього звернення до українців.
“Перед цим зверненням я отримав інформацію, що російським ракетним ударом по Дніпропетровській області, по залізничній станції, просто по вагонах на станції Чаплине… вбито щонайменше 15 людей, близько 50 людей поранено”, – сказав Зеленський на засіданні ООН.
За його словами, зараз горять чотири пасажирські вагони, тож кількість загиблих може збільшитись.
Пізніше, у своєму щоденному відеозверненні Володимир Зеленський повідомив, що кількість загиблих у Чаплино збільшилась до 22 людей.
Як відомо, внаслідок обстрілу російськими військовими Дніпропетровської області 24 серпня загинула 11-річна дитина. Окупанти завдали удару по Синельниківському району Дніпропетровщини та поцілили в приватний будинок. Під завалами будинку перебували двоє дітей та жінка, яких вдалося врятувати.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.