Щоб потрапити на урок англійської, киянка з інвалідністю викликала поліцію

Дата: 21 Серпня 2017
A+ A- Підписатися

Киянка з інвалідністю викликала поліцію, аби вибратись із недоступного будинку на урок англійської.  

Про це повідомляє Телевізійна служба новин.

29-річна Юлія Миронюк, яка з дитинства пересувається на інвалідному візку, розповіла, що того дня вона лишилася сама удома.

Дівчина мешкає у дев’ятиповерховому будинку в Деснянському районі. Але будинок не обладнаний до потреб людей з інвалідністю – від ліфта до виходу з під’їзду ведуть кілька сходинок з рейками. Але ними неможливо самостійно користуватись. 

“Приємною несподіванкою для мене стала реакція диспетчера служби “102”, — радісно розповідає Юлія. — Запитавши лише моє ім’я та адресу проживання, вона попросила чекати на наряд поліції. Я була готова до боротьби за своє право на вільне пересування, а тут все одразу зрозуміли…”.

Патрульні прибули за 15 хвилин. Вони уважно вислухали інструкції дівчини, як їй допомогти безпечно спуститися до виходу, і ретельно виконали ці підказки. Завдяки поліцейським киянка таки потрапила на урок.

У Нацполіції кажуть, що з розумінням ставляться до таких викликів. При цьому зауважують, що це відволікає патрульних від роботи, бо в цей час може відбуватися, до прикладу, пограбування. 

“Я розумію, що це досить екстраординарний спосіб вийти з будинку, — розповіла Юлія Миронюк виданню “КНК медіа”. — Але що поробиш? Листування з держструктурами та місцевою владою щодо облаштування будинка пандусом я почала ще в липні 2015 року. З тих пір отримала безліч відписок двох типів: “ваш будинок не можна обладнати, бо він старий” і “квартиру в доступному будинку ви повинні придбати самостійно”.

Правозахисник Олександр Вознюк каже, що допомогати людям з інвалідністю мають служби Міністерства соціальної політики України.

“Людина має звернутись із заявою за декілька днів, управління зв’язується з такою людиною, уточнює маршрут і замовляє транспорт”, – каже Олександр Вознюк.

Однак, за його словами, попри те, що з бюджету виділяється достатня кількість коштів на вільне пересування людей з інвалідністю, на практиці така процедура не діє.   

Тим часом видання “КНК медіа” зауважує, що згідно з ч. 4 ст. 30 закону “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, якщо житло людини з інвалідністю не відповідає вимогам, зазначеним у висновках медико-соціальної експертної комісії, і його неможливо пристосувати до потреб такої людини, то приміщення може бути замінено. 

Оскільки ж обов’язок обладнати такі будинки лежить на органах місцевого самоврядування, то і заміну непристосованого житла повинні здійснити теж вони. Для цього людині з інвалідністю потрібно стати на квартоблік на підставі п. 2 ч. 1 ст. 34 чинного нині Житлового кодексу Української РСР через невідповідність житла технічним умовам.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: