Що привіз Аваков з “важливого відрядження” до Канади

Дата: 07 Грудня 2016
A+ A- Підписатися

Канада запропонувала Україні допомогу у підготовці тренерів для правоохоронних органів України.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства внутрішніх справ України за підсумками візиту глави МВС Арсена Авакова в Канаду.

Аваков обговорив з канадськими колегами можливість обміну офіцерами правоохоронної системи для навчання.

За його словами, українські правоохоронці зацікавлені в освоєнні навчальних програм, які використовують канадські колеги, оскільки ці програми включають в себе вивчення як теоретичних, так і практичних знань.

“У коледжі програма підготовки розроблена таким чином, що після короткого курсу теорії у слухачів є можливість застосувати знання на практиці, у реальних умовах. Нам буде цікаво і корисно отримати знання саме тут”, – зазначив Аваков.

У навчальному закладі функціонують 55 курсів за різними напрямами. Зокрема, слухачі вивчають навіть особливості досліджень біологічного матеріалу, а також роботу з вибухонебезпечними предметами та функціонування поліграфу.

В ході візиту глави МВС України до канадського поліцейського коледжу сторони домовилися підготувати та підписати найближчим часом меморандум про співпрацю. У ньому будуть закріплені усі досягнуті домовленості.

Прес-служба також повідомляє, що уряд Канади у 2017 році виділить Україні 8,1 мільйонів доларів на підвищення кваліфікації українських правоохоронців та сучасного технічного оснащення підрозділів.

За словами Авакова, 6,6 мільйонів доларів будуть спрямовані на підвищення кваліфікації українських правоохоронців фахівцями та тренерами канадської поліції.

Натомість 1,5 мільйони доларів передбачені для сучасного технічного оснащення поліцейських підрозділів та управлінь.

Як зазначається, підтримка буде надана через Канадську комерційну корпорацію — офіційну агенцію уряду Канади — діяльність якої координується міністерством міжнародної торгівлі Канади.

Як відомо, у ніч на 4 грудня у селі Княжичі під Києвом п’ять поліцейських загинули, стріляючи один в одного через помилку.

За даними МВС, оперативники столичного карного розшуку за підтримки спецпідрозділу КОРД перебували в Княжичах у засідці під час спецоперації по затриманню озброєних зловмисників, яких підозрюють у розбійних нападах на жителів Києва та області. У цей час наряд поліції охорони виїхав у район засідки у селі Княжичі на автоматичне спрацювання охоронної сигналізації. Правоохоронці, що входили до складу цієї групи, помітивши інших поліцейських, сприйняли їх за крадіїв і спробували затримати.

Між поліцією охорони та оперативною групою виникла перестрілка, під час якої загинуло п’ятеро осіб: двоє з поліції охорони, двоє оперативників та один спецпризначенець з КОРД.

Пізніше в київській поліції уточнили, що загиблі співробітники ДСО та розвідки були розстріляні прямо в маркованому автомобілі ДСО.

Досудове розслідування проводиться у кримінальному провадженні, передбаченому п. 1 ч. 2 ст. 115 (вбивство) КК України.

Під час згаданих подій міністр внутрішніх справ перебував у відрядженні у Канаді.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: