Що має зробити Україна, аби ЄС не зупинив безвіз — вимоги Єврокомісії

Дата: 21 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

Європейський Союз визнає продовження виконання критеріїв візової лібералізації Україною, однак у світлі останніх подій вимагає негайних дій задля забезпечення повноцінної імплементації і сталості реформ.

Про це йдеться у першому звіті Єврокомісії в рамках нового механізму призупинення безвізових режимів, передає Європейська правда.

У звіті Єврокомісія заявляє, що такі події, як запровадження жорстких строків давності досудових розслідувань та розкриття Генпрокуратурою в кінці листопада інформації про розслідування, Національного антикорупційного бюро серйозно підривають здатність НАБУ проводити розслідування.

Крім того, в ЄС наголосили, що законопроект, який дозволяє парламенту звільняти керівників антикорупційних інституцій, хоча і був вилучений з порядку денного, але лишається зареєстрованим.

“Загалом критерії візової лібералізації продовжують виконуватися. Однак, з огляду на останні події, потрібно вжити негайних дій з метою забезпечити повну імплементацію і стабільність вже здійснених реформ, зокрема, у контексті антикорупційних вимог”, — йдеться у звіті.

У своєму звіті Єврокомісія видала шість вимог до України:

  • скасувати поправки щодо електронного декларування антикорупційних активістів;
  • забезпечити незалежність, ефективність та стійкість антикорупційних реформ, зокрема шляхом створення незалежного та спеціалізованого вищого антикорупційного суду відповідно до висновку Венеціанської комісії та українського законодавства;
  • посилити співпрацю з відповідними установами ЄС для запобігання ризикам нерегулярної міграції;
  • проводити кампанію з інформування про обов’язки і права в рамках безвізового режиму;
  • негайно відновити авторитет НАЗК і створити ефективну систему верифікації електронних декларацій;
  • посилити зусилля по боротьбі з організованою злочинністю, в тому числі шляхом виділення достатніх ресурсів на Національну поліцію.

Вимоги Єврокомісії прокоментував в інтерв’ю Радіо Свобода єврокомісар з питань міграції Дімітріс Аврамопулос.

“Ми звітуємо про те, як функціонує безвізовий режим із країнами Західних Балкан, а також із державами “Східного партнерства”. Сьогоднішня доповідь – це перша повна оцінка, яку здійснено на тлі дії нового “механізму призупинення безвізових режимів” із восьми країнами, які мають такий режим внаслідок застосування схеми візової лібералізації”, — пояснив він.

За словами Аврамопулоса, в ЄС повністю налаштовані на забезпечення безвізового режиму для громадян країн Західних Балкан та країн “Східного партнерства”.

“Тобто, сьогодні не йдеться про скасування безвізового режиму чи пропозицій це зробити. Але збереження безвізового режиму передбачає відповідальність, і це очевидно як для громадян, так і для відповідних органів влади”, — заявив він.

Аврамопулос пояснив, що у ЄС очікують, що всі країни активізують свої зусилля у боротьбі з нелегальною міграцією і, особливо, в боротьбі з організованою злочинністю та корупцією.

“Зважаючи на останні події, Україна також має вдатися до негайних дій, аби втримати ті антикорупційні заходи, що були впроваджені із попередніми реформами, та забезпечити їхній подальший прогрес”, — заявив він.

Рада ЄС затвердила новий механізм призупинення безвізових режимів з третіми країнами у лютому цього року. В документі прописано п’ять причин, через які можливе призупинення безвізу. Чотири з них стосуються міграції. ЄС залишає за собою право повернути візи для будь-якої країни, що перетворюється на джерело міграційної загрози. П’ята причина для можливого скасування безвізу – відкат у проведенні реформ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: