Ще одних фігурантів “справи Хізб ут-Тахрір” з Криму етапують до Росії

Дата: 28 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

Фігурантів сімферопольської “справи Хізб ут-Тахрір” Узеїра і Теймура Абдуллаєвих, Айдера Саледінова, Рустема Ісмаїлова та Еміля Джемаденова найближчим часом перевезуть до СІЗО російського Ростова-на-Дону.

Про це в коментарі Крим.Реалії розповів адвокат Еміль Курбедінов 27 серпня на зустрічі громадського об’єднання “Кримська солідарність”.

За словами Курбедінова, обвинувачені та їхні адвокати остаточно ознайомилися з матеріалами кримінальної справи. Незабаром її передадуть до Північно-Кавказького окружного військового суду в Ростові-на-Дону для розгляду по суті.

“Сімферопольські хлопці готуються на етап до Ростова, де почнеться процес у їхній справі. Ознайомлення з матеріалами справи закінчено. У звинувачення все та ж схема: ті ж експерти, таємна зйомка і засекречені свідки”, – сказав Курбедінов.

Щомісячні збори громадського об’єднання “Кримська солідарність” проходять 27 серпня в одному із селищ поблизу Сімферополя. Минулого місяця вперше за два роки засідання об’єднання не відбулося через те, що активісти не змогли знайти приміщення для проведення зустрічі.

10 серпня незаконний “Верховний суд Криму” продовжив арешт фігурантам сімферопольської “справи Хізб ут-Тахрір” Теймуру Абдуллаєву, Емілю Джемаденову, Рустему Ісмаїлову, Узеїру Абдудлаєву на два місяці. Напередодні “суд” у Криму залишив під арештом ще одного фігуранта цієї “справи” – Айдера Саледінова.

12 жовтня 2016 року в Криму було проведено обшуки у п’яти мусульманських сім’ях. У результаті обшуків затримано п’ятьох кримських татар, яких звинувачують в участі у забороненій в Росії та окупованому нею Криму організації “Хізб ут-Тахрір”: Рустема Ісмаїлова, Узеїра Абдуллаєва, Теймура Абдуллаєва, Еміля Джемаденова, Айдера Саледінова.

Представники міжнародної ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею у 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив “Хізб ут-Тахрір” 2003 року, включивши організацію до списку об’єднань, названих “терористичними”.

Нагадаємо, мешканці окупованої території перебувають під захистом Женевських конвенцій, які забороняють, зокрема, їхнє переміщення на території держави-окупанта чи за кордон. Правозахисники Регіонального центру з прав людини називають такі дії воєнним злочином і закликають мешканців Криму надсилати матеріали, які підтверджують цей воєнний злочин з боку Російської Федерації та окупаційної адміністрації півострова.
 
Вони просять надсилати копії підтверджувальних документів, фото- й відеоматеріалів на електронну адресу Регіонального центру прав людини (rchr.sev@gmail.com). Правозахисники гарантують конфіденційність і запевняють, що такі докази допоможуть їм у притягненні до відповідальності організаторів міжнародних злочинів у Криму в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter