Ще двоє поліцейських, які підірвалися на мінах на Херсонщині, померли у лікарні
Через важкі поранення у лікарні померли двоє черкаських правоохоронців, які підірвалися на каскаді мін у Херсонській області.
Про це йдеться в повідомленні Національної поліції України.
“Вся поліцейська родина отримала сумну звістку: у лікарні померли двоє наших колег, які підірвалися на ворожих мінах у Херсонській області… Десять днів лікарі боролися за життя старшого сержанта поліції Віктора Мазуренка, водія взводу № 1 роти № 2 батальйону поліції особливого призначення ГУНП в Черкаській області, та лейтенанта поліції Михайла Пустовіта, інспектора взводу № 2 роти № 2 батальйону поліції особливого призначення ГУНП в Черкаській області, але, на жаль, 16 грудня їхні серця зупинилися”, – зазначила пресслужба.
Нагадаємо, 7 грудня група поліцейських, які проводили стабілізаційні заходи на звільнених територіях Херсонської області, підірвалися на ворожих мінах. Тоді четверо поліцейських загинули, а ще четверо отримали тяжкі поранення.
Раніше ZMINA повідомляла, що станом на 4 грудня на Херсонщині рятувальники та поліція обстежили близько 1300 гектарів деокупованої території та виявили понад 11 тисяч вибухонебезпечних предметів.
Вибухотехніки Нацполіції обстежили 523 гектари територій, на яких вилучили 4200 вибухонебезпечних предметів та знищили 1250.
Як відомо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- невибіркові обстріли цивільних об’єктів;
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- мародерство;
- примус українських громадян служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу info@humanrights.org.ua. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.