Шабунін заявляє, що для його дискредитації винайняли лобістську кампанію в Вашингтоні

Дата: 19 Липня 2017
A+ A- Підписатися

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявляє, що для дискредитації його організації представники української влади винайняли лобістську кампанію в Вашингтоні.

Про це він пише на своїй сторінці у Фейсбук.

“Центр Протидії Корупції – перша в історії країни NGO, проти якої клептократи найняли лобістську кампанію в Вашингтоні”, – пише Шабунін, згадуючи при цьому замовленний СБУ мітинг біля його будинку, дискредитаційний фільм про нього та спрямовані проти його організації “розслідування”.

Шабунін також каже, що всі прояви кількамісячної дискредитаційної кампанії проти організації в Україні і за кордоном зібрані на окремому сайті. 

“Чи не щодня команда Центру протидії корупції виловлює нові неправдиві, абсурдні, і в більшості своїй, вигадані історії про свою роботу та доброчесність окремих членів команди. Тут ми пояснюємо, чому так відбувається”, – йдеться на головній сторінці сайту.

На сайті також зазначено, дискредитацією організації за кордоном займається Ліз Мейєр, яка має власну компанію в США, що спеціалізується на медіа-консалтингу та медіа-плейсменту, а саме – розміщенню публікацій про клієнтів Мейєр через онлайн-медіа та блогерів.

За словами Шабуніна, послуги Ліз Мейєр коштують досить дорого.

За даними сайту attack.antac.org.ua, вона розсилає по західних журналістах інформаційну довідку про ЦПК та відео, відзняте ГО “Національний інтерес”. А також подає західним журналістам наклепницькі матеріали про ЦПК як “резонансну тему”, за якою “варто слідкувати та висвітлювати”. ЦПК має підтвердження таких листів з різних джерел.

Нагадаємо, під будинком голови організації “Центр протидії корупції” Віталія Шабуніна 9 квітня пройшов пікет, в організації якого він звинувачує керівництво СБУ

Виконавцем акції, за словами Шабуніна, був діючий керівник управління СБУ із захисту національної державності Роман Матковський. 

У Центрі протидії корупції пов’язують пікет з позовом до суду на СБУ. Активісти організації публічно вимагають оприлюднення е-декларацій співробітників СБУ. Керівництво СБУ оголосило інформацію про статки своїх працівників державною таємницею. Воно вважає, що розголошення такої інформації може завдати їм непоправної шкоди. 

СБУ спочатку повністю спростовувало свою причетність до мітингу, але на початку червня Служба безпеки України повідомила, що відсторонила від обов’язків співробітника, який брав участь в акції під будинком антикорупційного активіста Віталія Шабуніна 9 квітня.

12 квітня правозахисниця Олександра Матвійчук заявила, що в Україні відбувається цілеспрямована кампанія дискредитації громадських активістів, які займаються протидією корупції у різних сферах.

12 травня Олександра Устінова, яка працює у Центрі протидії корупції, заявила, що за нею та за її будинком стежать особи, які на замовлення СБУ знімають про неї фільм з метою дискредитації. 

Народний депутат від “Народного фронту” Павло Пинзеник 23 травня заявив, що проситиме перевірити діяльність ГО “Центр протидії корупції” щодо відмивання коштів.

7 червня Шабуніна викликали до віськкомату, хоча він визнаний непридатним для військової служби. Після відвідування віськкомату на вулиці йому пирснув в обличчя з газового балончику блогер Всеволод Філімонов. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter