Серед опитаних українців менш як 20% регулярно цікавляться темою депортації дітей до РФ
Серед опитаних дослідниками українців переважна більшість (65%) час від часу цікавиться темою депортації дітей з окупованих територій до Росії, регулярно стежать за такими новинами ще 19%, а взагалі не цікавляться – 13%.
Такі дані дослідження, проведеного ГО “Харківський інститут соціальних досліджень”.

Майже всі (96%) опитані погодились, що висвітлювати тему депортацій важливо, але нині держава дуже або радше погано висвітлює цю тему. Останню думку підтримує щонайменше 57% респондентів, водночас 28% оцінили цю роботу як дуже або радше добре.
Під час групових інтерв’ю респонденти казали, що тема депортацій не досить представлена в медіа на відміну від інших воєнних злочинів росіян. Частина людей висловлювалася щодо якості поданих даних у медіа, називаючи їх фрагментарними та сумнівними.
Здебільшого респонденти вважають, що окупанти депортують до Росії всіх підряд (58%). Утім, 20% зазначили, що насамперед примусово вивозять дітей з інтернатів, а ще 16% у групі ризику бачать дітей, батьки яких загинули або зникли безвісти.
Також опитані схильні вважати, що більшою мірою росіяни депортують дітей молодшого віку (12%), ніж старших дітей (4%).

Дослідники, щоб дізнатися думку українців, провели інтерв’ю віч-на-віч та групові загалом із 614 людьми. Застосована вибірка показує доросле населення України віком від 18 років і старше.
Нагадаємо, майже половина опитаних українців думають, що депортація дітей до РФ має довгострокові наслідки, а переважна більшість уже бачить такі наслідки для дітей в Україні.