Майже половина опитаних українців думають, що депортація дітей до РФ має довгострокові наслідки
Щонайменше 48% опитаних дослідниками українців вважають, що депортація дітей з окупованих територій до Росії матиме довгострокові соціальні наслідки в майбутньому, а страх депортації, на думку більшості (63%) опитаних, уже істотно впливає на поведінку дітей в Україні.
Такі дані дослідження, проведеного ГО “Харківський інститут соціальних досліджень”.

Дослідники провели інтерв’ю віч-на-віч та групові загалом із 614 людьми, а застосована вибірка показує доросле населення України віком від 18 років і старше.
Переважна більшість опитаних (93%) негативно або вкрай негативно ставиться до депортації українських дітей Росією. Чимало переживань викликають у респондентів думки про втрату дітьми української ідентичності (59% сказали про це), нав’язування їм антиукраїнської ідеології, а також про психологічну травму, отриману через пережите (52%).
Більшість (73%) боїться, що депортовані діти втратять зв’язок з рідними, а особливе занепокоєння викликає депортація найменших дітей, яких легше обробити пропагандою.
Коли респонденти чують про випадки депортації дітей до РФ, то здебільшого відчувають обурення (70%), лють (48%) та сум (35%).

Майже ніхто з опитаних (95%) не стикався особисто з випадками депортації дітей до РФ, а по 2% стикалися з цим один / декілька разів.
Нагадаємо, що кожна п’ята дитина в Україні втратила близького родича чи друга через війну, а ризик смерті, поранення та розлука із сімʼєю є найтяжчими випробуваннями, перед якими опинилися неповнолітні.
Попри все підлітки показують неабияку стійкість, вважають у ЮНІСЕФ.