Серед лідерів довіри українців військові, волонтери, добровольці, громадські організації та Омбудсман
Серед державних та суспільних інститутів, яким найчастіше довіряють опитані українці, Збройні сили України (96%), волонтерські організації (88%) та добровольчі загони(87%).
Про це свідчить опитування, проведене Центром Разумкова.
Соціологічні дослідження не вперше показують високий рівень довіри серед українців до військових, волонтерів та активістів, До прикладу, у 2021 році їм довіряли більше, ніж Верховній Раді або уряду.
Нині серед тих, кому довіряють найчастіше, опинилися також Нацгвардія (86%), ДСНС (85%), президент (83%), прикордонники (82%), Міноборони (78%), СБУ (74%), поліція (71,5%) та церква (70%). Ще 66% опитаних довіряють громадським організаціям, трохи менше довіряють ЗМІ (65%), та половина й трохи понад ніж половина (52%) довіряють уряду та Уповноваженому Верховної Ради з прав людини.
Серед лідерів недовіри представники державного апарату, яким не довіряють 64% людей. Ще 63% не довіряють політичним партіям (63%), трохи менше – судам (судовій системі загалом) (59%), а трохи більш ніж половина – Верховній Раді (51%).
Нагадаємо, що українці оцінюють рівень корумпованості влади як вищий за середній, а боротьбу з нею – як погану. Рівень корумпованості навіть Антикорупційних органів в Україні опитані оцінили в понад 5 балів з 10, а тими, серед кого корупції є найменше, назвали антикорупційних активістів.
До початку повномасштабного російського вторгнення боротьба з корупцією була одним з найнебезпечніших видів активізму в Україні.