Сенцову “померти не дадуть” – Федеральна служба виконання покарань Росії

Дата: 13 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

У Федеральній службі виконання покарань Росії мають намір “не дати померти” Олегу Сенцову, який голодує в російській колонії.

Про це повідомляє Крим.Реалії з посиланням на членкиню Ради Федерації Росії Людмилу Нарусову, яка днями обговорила погіршення стану Сенцова з директором ФСВП Геннадієм Корнієнком.

“Кілька днів тому, коли з’явилися відомості про погіршення здоров’я, почалися проблеми з серцем, я зв’язалася з Корнієнком (начальник ФСВП Росії), висловила своє занепокоєння з цього приводу. Але тоді мені була дана лапідарна відповідь: “Померти не дамо”, – повідомила Нарусова.

За її словами, “не все в їхніх силах, і за відсутності гарної реанімації та кардіологів ці обіцянки можуть виявитися лише обіцянками”. Вона уточнила, що за інформацією директора ФСВП, Сенцову роблять крапельниці.

“Доброго кардіолога там немає, реанімації – теж. Дуже тривожна ситуація, дуже тривожна. І я не розумію вперте мовчання тих людей, від яких це залежить, тому що претензії тюремникам безглуздо пред’являти: їхня справа – закривати ключами камери. І якщо буде наказ, про це мені і вони говорили, якщо буде рішення – відразу відпустимо. Але без такого рішення – ні”, – додала Нарусова.

Раніше керівник адвокаційного центру Української Гельсінської спілки з прав людини Борис Захаров заявив, що примусове годування не можна назвати рятівним рішенням для Сенцова, адже така процедура прирівнюється Європейським судом до тортур.

7 серпня адвокат Дмитро Дінзе після візиту до Сенцова повідомив, що стан українського режисера погіршується. За словами сестри Сенцова Наталії Каплан, “все не просто погано, все катастрофічно погано”. У той же час український режисер повідомив, що не планує припиняти голодування.

Раніше уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова з посиланням на адвоката Дмитра Дінзе повідомила, що у Сенцова триває третя затяжна криза, але він не має наміру зупиняти голодування.

Олег Сенцов був засуджений в Росії у серпні 2015 року на 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у плануванні терактів в окупованому Криму. Він провину не визнає. 14 травня режисер оголосив безстрокове голодування, вимагаючи звільнення українських політв’язнів у Росії.

Наприкінці липня Європейський суд з прав людини закликав засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова припинити голодування й прийняти будь-яке лікування, що покращить його стан. Водночас суд вимагає від Росії невідкладно надати Сенцову необхідне лікування в медичній установі.

Активісти в Україні та по всьому світі продовжують вимагати від Росії та її президента Володимира Путіна звільнити незаконно утримуваних українців. Акції проходять у різних країнах і на різних континентах під гаслами #FreeOlegSentsov і #SaveOlegSentsov.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: