Сенцов голодуватиме до виконання вимог або до смерті – адвокат

Дата: 21 Травня 2018
A+ A- Підписатися

Незаконно ув’язнений в Росії український кінорежисер Олег Сенцов продовжуватиме голодування до повного виконання своїх вимог – звільнення всіх українських політв’язнів, які перебувають у Росії, або до смерті.

Про це сьогодні на брифінгу в Українському кризовому медіацентрі повідомив його адвокат Дмитро Дінзе.

За його словами, Сенцов готувався до голодування півтора місяці: відмовився від продуктових передач, від придбання в магазині будь-яких продуктів та списання грошей з його особового рахунку. Політв’язень повністю перейшов на тюремну їжу.

Адвокат зазначив, що Сенцов не вірить у власне звільнення і вимагає від російської влади звільнити 64 українських політв’язні.

“Він голодуватиме до кінця, до фатального кінця. Або він помре, або виконають його вимоги”, – сказав Дмитро Дінзе.

Він повідомив, що після оголошення голодування, з 14 травня, Сенцова помістили в окрему камеру з підвищеними умовами безпеки.

Дінзе підкреслив, що режисер уже має захворювання – ревматизм нижніх кінцівок і вроджене захворювання серця.

Також він зазначив, що в документах виправної колонії Сенцов фігурує виключно як громадянин України, а не Росії.

Речниця Міністерства закордонних справ України Мар’яна Беца підкреслила, що за 4 роки українська сторона жодного разу не отримала позитивної відповіді від російської сторони на вимогу отримати доступ до кінорежисера.

“Переговорний процес щодо звільнення Олега та інших бранців триває. Але ми свідомо не можемо розкривати всі деталі цього процесу, щоб не зашкодити самому процесу звільнення”, – наголосила Беца.

“Це явно останній жест відчаю. Протягом чотирьох років я йому передавала все, що відбувається навколо його імені, але, як видно, “віз і нині там”. Він припинив вірити у своє звільнення, і цим голодуванням він намагається наблизити звільнення інших політичних в’язнів. Він оголосив голодування перед Чемпіонатом світу не просто так. Це також такий інформаційний привід, щоб про українських політв’язнів почуло якомога більше людей”, – зауважила Наталія Каплан, сестра Олега.

Завтра, 22 травня, о 9:30 біля адміністрації президента України відбудеться акція на підтримку Олега Сенцова. Вимоги громадськості – прозорість та оперативність дій з боку української влади у процесі визволення українських політичних в’язнів, які перебувають у Росії.

Як відомо, 14 травня Олег Сенцов оголосив безтермінове голодування з вимогою звільнення всіх українських політв’язнів у Росії. Сенцов заявив, що або він загине, або його вимоги почнуть виконувати. За словами адвоката, власного звільнення він не вимагає.

Сенцова утримують у колонії в Лабитнангі – місті в Ямало-Ненецькому автономному окрузі Росії, розташованому північніше Північного полярного кола.

Російські спецслужби затримали Олега Сенцова й активіста Олександра Кольченка в анексованому Криму в травні 2014 року. Їх звинуватили в організації терактів на півострові. Суд засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обвинувачені свою провину не визнали.

Сенцов і Кольченко визнані правозахисним рухом “Меморіал” політичними в’язнями.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: