Семену не пускають лікуватися в Київ попри показання медиків

Дата: 02 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Незважаючи на показання медиків, Росія відмовляється відпустити незаконно засудженого українського журналіста Миколу Семену на лікування з окупованого Криму до Києва.

Про це 2 листопада зазначив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко, пише “Укрінформ”.

“Микола Михайлович хоч і не в ув’язненні, але він знаходиться під обмеженнями і під судовою забороною на професію в Криму і, на жаль, незважаючи на всі наші прохання, на медичні покази. Росія брутально відмовляється дозволити Семені приїхати на медичне лікування до Києва”, – зазначив Томіленко.

2 жовтня стало відомо, що Миколі Семені відмовили в дозволі на виїзд із окупованого Криму для проходження лікування в кардіологічній клініці Києва.

Раніше Національна спілка журналістів України закликала українську владу і міжнародні організації докласти всіх зусиль, щоб домогтися необхідного лікування в кардіологічній клініці Києва кримського журналіста Миколи Семени. Відповідні звернення в ОБСЄ і до російського Уповноваженого з прав людини надіслала й українська Омбудсман Людмила Денісова.

У вересні 2017 року суд у Сімферополі призначив Семені покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною вести публічну діяльність протягом трьох років. У грудні того ж року підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму частково пом’якшив вирок Семені в частині додаткового покарання, скоротивши термін заборони публічної діяльності до двох років.

Микола Семена стверджує, що у своїх матеріалах він реалізовував право на “вільне висловлення думки”.

Міністерство закордонних справ України, Держдепартамент США, Євросоюз і низка міжнародних організацій засудили винесений Семені вирок.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter