СБУ затримала жінку, яка очолювала окупаційну “роспошту” на Харківщині
У процесі стабілізаційних заходів у звільнених районах Харківської області правоохоронці встановили місце перебування і затримали ще одну ймовірну поплічницю окупантів. Під час захоплення частини регіону вона добровільно приєдналася до лав окупаційної адміністрації, де очолила створену загарбниками місцеву пошту.
Про це повідомили в Службі безпеки України.
![](https://zmina.info/wp-content/uploads/2022/10/8de07e089dfacf1a39dde46a8c683550-e1666769230474.jpeg)
За даними слідства, ймовірною поплічницею окупантів виявилася колишня працівниця регіонального підрозділу акціонерного товариства поштового зв’язку. На початку повномасштабного вторгнення вона підтримала загарбників, за що отримала від них “посаду” в новостворених окупаційних органах.
Для “запуску” поштових відділень у тимчасово захоплених містах підозрювана намагалася відновити зв’язок зі своїми колишніми колегами, які виїхали за межі області. Саме від них планувала отримати електронні ключі доступу до систем адміністрування і баз даних абонентів.
Також вона закликала інших поштових працівників добровільно переходити на бік ворога та передавати на баланс РФ державне майно Укрпошти.
Як зазначають в СБУ, невдовзі після “призначення” жінка обікрала одне з міських відділень Укрпошти й передала окупантам майже 2 мільйони гривень, сплачених громадянами за послуги державного підприємства.
Крім того, вона виконувала завдання щодо формування підконтрольної РФ поштової мережі в містах Балаклія та Ізюм.
Після звільнення регіону підозрювана намагалася переховуватись. Утім, співробітники СБУ своєчасно викрили її.
Наразі затриманій повідомили про підозру за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України та обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Санкція статті передбачає покарання до 10 років ув’язнення.
Нагадаємо, що напередодні правоохоронці затримали керівницю одного з навчальних закладів на території Великобурлуцької селищної ради Харківської області, яка була окупована російськими військами з лютого до початку вересня 2022 року. Жінці повідомили про підозру через те, що вона впроваджувала освітні стандарти РФ у ліцеї.
Крім того, у Купʼянську правоохоронці затримали місцеву жительку, яка під час окупації перейшла на бік росіян та почала працювати в так званій “Податковій службі Харківської ВЦА” на посаді керівниці середньої ланки. Встановлено, що жінка брала участь у нарадах з підприємцями району, де схиляла їх до сплати податків на користь російсько-окупаційних військ.