СБУ каже, що викрила понад 60 кліриків УПЦ МП на співпраці з РФ, продажі зброї і дитячого порно

Дата: 04 Жовтня 2023
A+ A- Підписатися

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну за матеріалами українських спецслужбовців розпочали 68 кримінальних проваджень щодо представників УПЦ МП, щонайменше 14 з яких стосуються митрополитів церкви.

Про це розповіли в СБУ. 

Ілюстраційне зображення. Фото: Volodymyr Petrov
Серед викритого 20 фактів держзради, колабораціонізму та пособництва країні-агресору, а також 18 проваджень щодо публічної агітації до релігійної ненависті, продажу вогнепальної зброї та поширення дитячого порно.

Майже два десятки обвинувачених уже отримали вироки суду, а 26 – підозри. 

Есбівці розповіли, що двох засуджених за колабораціонізм кліриків обміняли на українських військових у російському полоні. 

Також від початку повномасштабного російського вторгнення за ініціативи СБУ припинили громадянство 19 представникам УПЦ МП, які мали російські паспорти та поширювали прокремлівські наративи про війну в Україні. Ще більш ніж 177 клірикам УПЦ МП заборонили в’їзд до України.

Серед тих, кому припинили громадянство та заборонили в’їзд, митрополити з Київської, Дніпропетровської, Одеської областей, окупованого Криму, а також колишній митрополит із Сумської області.

Нагадаємо, що після початку повномасштабного вторгнення Росії та виправдання нападу на Україну з боку Російської православної церкви дві третини українців заявили, що держава тією чи іншою мірою має втручатися в діяльність пов’язаної з нею УПЦ МП. Понад половину взагалі виступають за повну заборону цієї церкви.

Від 24 лютого минулого року чимало представників УПЦ МП отримали підозри в розпалюванні ворожнечі, а щодо деяких є дані про допомогу російським військовим під час окупації, наприклад, Київщини. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter