Рух VETERANKA запустив платформу “На рівні” для підтримки жінок у війську

Дата: 05 Березня 2025
A+ A- Підписатися

Напередодні Міжнародного дня боротьби за права жінок рух VETERANKA представив платформу “На рівні”, спрямовану на підтримку військовослужбовиць, ветеранок і тих, хто має намір приєднатися до Сил оборони України.

Про це організація розповіла в коментарі ZMINA.

Так, “На рівні” – це простір для підтримки, обміну знаннями та досвідом серед чинних військовослужбовиць, ветеранок і тих, хто прагне долучитися до війська.

Платформа містить корисну інформацію для жінок на всіх етапах служби – від вступу до армії до повернення в цивільне життя. Для проєкту створили серію відео за участю бойової медикині, штурмовички Олени Риж, аеророзвідниці Олександри Сахарук і ветеранки Юлії Білоусової. Також на сайті ініціативи зібрали аналітичні матеріали, корисні посилання та передбачили консультації для жінок, які вже проходять службу або планують це зробити.

Парамедикиня та очільниця VETERANKA Катерина Приймак зазначає, що Україна має близько 100 тисяч жінок у Силах безпеки та оборони, що перевищує чисельність особового складу армій деяких країн. За її словами, жінки воюють і служать нарівні з чоловіками як на передовій, так і в тилу. Водночас служба для них може стати справжнім випробуванням через поширений сексизм. Саме тому створили платформу, яка допомагає жінкам отримати підтримку на різних етапах військової кар’єри.

Команда проєкту підкреслює, що суспільство має відігравати активну роль у боротьбі за рівноправ’я жінок у війську, а підтримка військовослужбовиць – невіддільна частина цього процесу. Взяти участь у змінах може кожен: висвітлювати цю тему, поширювати меседжі кампанії та підтримувати військових жінок як під час служби, так і після її завершення.

VETERANKA – перша в Україні спільнота жінок з військовим досвідом, створена ветеранками 2018 року. Нині це найбільша подібна ініціатива в країні, що об’єднує близько 1700 ветеранок, чинних військовослужбовиць і волонтерок, які надають одна одній підтримку. Місія організації – захист прав жінок у війську, допомога армії, реабілітація та соціалізація ветеранок після повернення з війська.

Також VETERANKA ініціювала кампанію “Невидимий батальйон”, що сприяла відкриттю 63 бойових посад для жінок у секторі безпеки та оборони у 2018 році.

Нагадаємо, що Чернівецька, Хмельницька та Тернопільська області є лідерами серед регіонів України, в яких жінки активно стають до лав війська. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter