РПР закликає Раду розпочати нову процедуру обрання омбудсмана

Дата: 09 Червня 2017
A+ A- Підписатися

Громадська організація Реанімаційний пакет реформ закликає Верховну Раду розпочати нову процедуру обрання Уповноваженого з прав людини.

Про це йдеться у відкритій заяві організації, оприлюдненій сьогодні.

Автори заяви наголошують, що 6 червня закінчився період, передбачений українським законодавством для обрання Верховною Радою України Уповноваженого з прав людини. Після 6 червня голосування народними депутатами щодо обрання Уповноваженого буде порушенням статті 6 Закону “Про Уповноваженого Верховної Ради з прав людини”. Адже документ чітко передбачає, що голосування має відбутися протягом 20 днів з початку процедури.

Правозахисники нагадують, що 24 травня Комітет ВРУ з прав людини на своєму засіданні розглянув питання про відповідність трьох кандидатур на посаду Уповноваженого – народного депутата Сергія Алєксєєва (від БПП), народної депутатки Людмили Денисової (від НФ)  та адвоката Олександра Мамалиги (від Радикальної Партії) і  зробив висновок про їх відповідність. Проте голосування у визначені законом строки так і не відбулося.

У зв’язку з цим РПР закликає Верховну Раду України перезавантажити процедуру обрання Уповноваженого та з 7 червня розпочати відлік 20 денного терміну для нового висування кандидатів на посаду Омбудсмена.

В організації вкотре підкреслюють, що відповідно до Паризьких принципів ООН, затверджених Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 20 грудня 1993 року, висунення кандидатів на посаду Уповноваженого з прав людини має здійснюватися із дотриманням необхідних гарантій забезпечення плюралістичного представництва громадянського суспільства. Такий механізм є запорукою забезпечення незалежності установи, яка відповідає за захист прав людини та робить процес її функціонування вільним від політичного впливу.

“Закликаємо Верховну Раду України ініціювати конкурсний відбір для кандидатів на посаду Уповноваженого і на виконання вимог Паризьких принципів ООН довірити проведення такого конкурсу представникам правозахисних організацій, які мають авторитет та визнання у громадянському суспільстві”, – наголошують автори заяви.

Нагадаємо, 28 квітня закінчився п’ятирічний термін перебування на посаді Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської.

10 травня правозахисники закликали парламент обрати нового Уповноваженого Верховної Ради з прав людини без політичного впливу та маніпуляцій, для чого провести відкритий конкурс із залученням для консультацій представників громадянського суспільства.

22 травня міжнародна правозахисна організація Freedom House закликала народних депутатів провести консультації з громадянським суспільством, перш ніж обирати Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

24 травня Комітет ВРУ з питань прав людини визнав кандидатури депутатів Людмили Денисової (“Народний фронт”), Сергія Алєксєєва (БПП) і адвоката Андрія Мамалиги такими, що відповідають вимогам закону про омбудсмена, і дозволив їм боротися за цю посаду. 

29 травня Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ рекомендувало Верховній Раді змінити порядок обрання і призначення Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

6 червня питання про обрання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в парламенті не розглядалось, оскільки кандидатів не встигло перевірити НАЗК.

7 червня Комітет Верховної Ради з прав людини вирішив рекомендувати голові парламенту Андрію Парубію створити номінаційну комісію за участі представників громадськості для обрання Омбудсмана.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: