Роскомнагляд заблокував 20 протестних роликів на YouTube

Дата: 11 Вересня 2015
A+ A- Підписатися

Роскомнагляд на вимогу Генпрокуратури РФ заблокував низку відеороликів, опублікованих у мережі YouTube, що містять інформацію про протести в Росії.

Про це повідомляє УП з посиланням на РБК.

Представники організації “Роскомсвобода”, які стежать за блокуванням сторінок у Росії, кажуть, що під заборону потрапили ролики з останнім словом опозиціонера Олексія Навального у справі “Ів Роше”.

Прес-секретар Роскомнагляду Вадим Ампелонський підтвердив факт внесення до реєстру низки роликів, назвавши їх екстремістськими. Він зазначив, що загроза повного блокування мережі YouTube відсутня.

“Так, в реєстрі дійсно знаходяться кілька розміщених на YouTube екстремістських роликів, заблокованих на вимогу Генеральної прокуратури. Пул IP-адрес, використовуваних YouTube, дозволяє обмежувати доступ до протиправної інформації точково”, – заявив він.

Крім цього ролика, до реєстру для блокування російська влада включила деякі сюжети про протестні мітинги у регіонах. Всі відео в четвер увечері були недоступні для перегляду. Втім, за іншими адресами в сервісі YouTube остання промова Навального у справі “Ів Роше” була як і раніше доступна.

За даними регулятора, ролики з останнім словом Навального були заблоковані на підставі статті 15.3 закону “Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації”. Стаття регламентує порядок обмеження доступу до сторінок, які містять інформацію із закликами до масових заворушень, здійснення екстремістської діяльності або участі в масових заходах з порушенням встановленого порядку.

Рішення про блокування відео Генпрокуратура РФ винесла 22 грудня минулого року. Поправки, внесені до закону “Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації” в 2013 році, дозволяють Роскомнагляду здійснювати негайне блокування екстремістських сайтів без рішення суду за розпорядженням Генпрокуратури.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: