Росії вдається обходити міжнародні санкції, Україна бачить кожен напрям – Зеленський

Дата: 04 Червня 2023
A+ A- Підписатися

Президент Володимир Зеленський у неділю провів спеціальну нараду щодо санкцій проти Росії, де йшлося про способи держави-агресора обійти санкції.

Про це президент заявив у своєму вечірньому відеозверненні

Президент повідомив, що він провів спеціальну нараду щодо санкцій за участю Головного управління розвідки, Міноборони, Служби зовнішньої розвідки, уряду.

“Дуже детально проаналізували, як Росія обходить санкції та хто їй допомагає. Різні країни, різні компанії, без яких Росія не змогла б виробляти засоби терору, зокрема ракети. На жаль, державі-терористу вдається використовувати технології світу через мережу постачальників, вдається обходити міжнародні санкційні режими”, – констатував він.

За його словами, Україна бачить кожен напрям обходу наявних санкцій, кожну країну, чия територія або чиї громадяни використовуються Росією для продовження терору.

“Ми маємо закрити всі такі напрями разом із партнерами, щоб не було в російських ракетах, у російській зброї продукції вільного світу. Необхідні кроки будуть”, – сказав він.

2 червня під час брифінгу міністр закордонних справ Дмитро Кулеба також закликав партнерів до швидшого запровадження санкцій проти російських компаній-виробників дронів і ракет, які використовуються для масованих обстрілів України.

За його словами, із листопада 2022 року Україна передала партнерам перелік із 36 компаній військово-промислового комплексу Росії, проти яких просили запровадити обмеження.

“З того списку, який ми просили запровадити, відверто скажу, лише мала частина компаній потрапили під санкції. Що ми бачимо? Безперервні ракетні атаки, безперервні дронові атаки. Ледь не щодня українці не сплять ночами через повітряну тривогу”, – підкреслив він.

Кулеба заявив: якщо така ситуація триватиме й далі, Києву “доведеться вивести відвертість цієї публічної розмови на ще вищий рівень із конкретними країнами та поясненнями, чому хтось не хоче застосовувати ці санкції”.

“І нехай тоді колеги пояснюють публічно своїм громадянам, громадянам України – я розумію, коли йдеться про торговельні обмеження, – в чому проблема застосувати санкції проти російського заводу, який клепає ракети, якими вбивають українців”, – обурився Кулеба.

“Цікаво буде почути, які бізнес-інтереси і політичні інтереси перебувають під загрозою від запровадження санкцій проти російських підприємств, які виробляють ракети і дрони”, – додав він.

У квітні видання New York Times заявило, що Вірменія та Казахстан допомагають Росії обходити санкції, закуповуючи західні електронні компоненти для зброї, зокрема для виробництва крилатих ракет, які Росія використовує для бомбардування цивільного населення. Ці дані також підтвердило інше журналістське розслідування

ZMINA звернулася до міністерств закордонних справ Вірменії та Казахстану з проханням прокоментувати дані New York Times та повідомити, що обидві країни роблять для унеможливлення обходу санкцій. Утім, зовнішньополітичні відомства проігнорували запити видання ZMINA. 

Як відомо, тоталітарна Російська Федерація під час свого повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населеннявоєнними злочинами та злочинами проти людяності.  

Неспровокована війна Путіна призвела до численних глобальних криз: поставила під загрозу енергетичну та продовольчу безпеку, спричиняє інфляцію та зростання боргу в різних країнах.

У березні 2023 року речник російського диктатора Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що домовлятися про мир з Україною зараз неможливо, Росія продовжить воювати, щоб захопити українські землі. 

“Поки що жодних передумов для переходу процесу в мирне річище немає. Для нас абсолютним пріоритетом продовжує залишатися і залишатиметься завжди досягнення поставлених цілей. Наразі вони можуть бути досягнуті лише військовим шляхом”, – цитує Пєскова агентство РИА Новости.

З 24 лютого 2022-го до 15 лютого 2023 року Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ ООН) зафіксувало 21 293 випадки загибелі або поранення цивільних осіб в 1 141 населеному пункті України: 8 006 загиблих і 13 287 поранених.  В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.

За даними Офісу генпрокурора України станом на березень 2023 року, унаслідок військової збройної агресії РФ скоєно 72 тисячі воєнних злочинів. Загинули майже 10 тисяч цивільних осіб, понад 13 тисяч цивільних зазнали поранень. Понад 80 тисяч об’єктів цивільної інфраструктури зруйновано або пошкоджено.

Ірпінь, Київська область, 1 квітня 2022 року

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило 6,5 мільйона людей утекти за кордон. За підрахунками Міжнародної організації з міграції (МОМ), понад 8 мільйонів стали внутрішньо переміщеними особами.

За підрахунками ООН, станом на середину серпня понад 3 мільйони громадян України були вивезені добровільно чи примусово на територію Росії з окупованих територій Сходу та Півдня України.
 
Сім’ї внутрішньо переміщених осіб зі Сходу країни тікають від конфлікту до Львова, 10 березня 2022 року

Російські ЗМІ інформують, що станом на 1 серпня кількість переміщених з України до РФ перевищила 3 мільйони. Водночас половина з цього числа – жителі з районів, контрольованих незаконними збройними формуваннями Донеччини та Луганщини, які виїздили також ще до початку війни.

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар напередодні закликала ООН підтримати створення трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. Вона наголосила, що якщо за злочини не карають, а винних не притягують до відповідальності, то вони будуть ще більшими. Джеппар переконана, що навіть коли президент РФ Володимир Путін програє свою війну, бізнес із Росією має бути неможливим, доки винних не буде притягнуто до відповідальності за злочини в Україні.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter