Росіяни вночі обстрілювали Енергодар, щоб звинуватити українських військових, – мер
У ніч на 3 серпня російські військові обстрілювали тимчасово окупований Енергодар з найближчих сіл, щоб звинуватити в цьому ЗСУ.
Про це повідомив мер Енергодара Дмитро Орлов.
Незадовго до обстрілу російські військові почали глушити мобільний зв’язок, однак на протилежному боці Каховського водосховища в мешканців він є, а тому вони можуть повідомляти про атаки.
Ракети запускали із сусідніх сіл у радіусі кількох десятків кілометрів.
“Люди кажуть, що за відчуттями вибухи лунали “під вікнами”. А по факту в межах промислової та реакреаційної зон Енергодара. Летіло саме в бік міста”, – каже Орлов.
Нині про потерпілих чи загиблих унаслідок нічних атак не повідомляли.
Загалом у регіоні за минулу добу відомо про руйнування чотирьох об’єктів цивільної інфраструктури внаслідок обстрілів. Росіяни основні зусилля в Запорізькій області зосереджують на утриманні зайнятих рубежів.
Як відомо, наприкінці липня російські військові зі спальних районів Енергодара обстрілювали реактивними системами залпового вогню населенні пункти на протилежному березі Каховського водосховища.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.