Росіяни перетворили один із заповідників окупованого Криму на полігон

Дата: 12 Квітня 2025
A+ A- Підписатися

Заповідник “Опук” у тимчасово захопленому Криму армія РФ перетворила на військовий полігон.

Про це повідомляє телеграм-канал “Крымский ветер”.

Джерело: телеграм-канал “Крымский ветер”

“У період з 1 квітня до 31 грудня 2025 року на полігоні “Опук”, селище Чорноморське Ленінського району, щодня проводитимуться бойові стрільби, тактичні навчання, водіння бойових машин та інші заняття з бойової підготовки з використанням вибухонебезпечних речовин, боєприпасів, засобів ураження авіації”, йдеться у повідомленні окупаційної адміністрації міста Щолкіне.

Росія вважає узбережжя мису Опук полігоном Севастопольської 810-ї бригади морської піхоти. За 3 кілометри на захід від мису розпочинається територія полігону військ ППО РФ.

Територія мису і гора Опук, а також прилегла морська акваторія (зокрема Кояське озеро), є заповідником. Опукський природний заповідник і водно-болотні угіддя міжнародного значення “Аквально-прибережний комплекс мису Опук” загальною площею 1592,3 га Україна створила 1998 року.

Флора заповідника становить понад 845 видів. Раритетний фонд комплексу представлений 23-ма видами рослин, занесених до Червоної книги України, серед них мачок жовтий, півонія вузьколиста, фіалка біла, катран коктебельсь­кий, морківниця узбережна, тюльпани двоквітковий і Шренка, шафран кримський і 7 видів ковил.

Фауна заповідника налічує понад 1170 видів, з яких 72 занесені до Червоної книги України, 8 до Європейського Червоного списку, 87 — до Бернської конвенції. Орнітофауна заповідника налічує 32 рідкісних види, занесені до Червоної книги України. Опукський заповідник місце гніздування рідкісних птахів.серед них рожевий шпак, сич, мартин жовтоногий, сапсан, баклан, сорокопуд-жулан.

В акваторії Чорного моря навпроти гори Опук є джерела, біля яких нерестують риби родини осетрових. З видів, які занесені до Червоної книги України, тут є морський коник довгорилий, піскара сіра, морський півень жовтий, лосось чорноморський, білуга звичайна, осетер та ін.

Нагадаємо, з кінця лютого 2022 і по жовтень 2024 року війська РФ скоїли в Україні понад 4700 екологічних злочинів, завдавши збитків на 64 мільярди доларів. Війна призвела до забруднення ґрунтів, води, повітря та завдала шкоди природно-заповідному фонду України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter