Росіяни обстрілюють центр Харкова з артилерії, є загиблі та поранені
30 серпня російські окупанти обстріляли центральні райони Харкова з артилерії. Попередньо відомо про пʼятьох загиблих і девʼятьох потерпілих, проте інформація уточнюється.
Про це повідомляють міський голова Харкова Ігор Терехов та голова ОВА Олег Синєгубов.
“Артилерійський обстріл центральної частини міста. Попередньо вісім прильотів. Досить великий квадрат. Поки що знаємо про пожежу в одному з найулюбленіших місць відпочинку харків’ян. Прилетіло і до ще одного місця відпочинку – вибиті вікна в навколишніх будинках. Про жертв та постраждалих інформація уточнюється”, – написав Терехов.
За його словами, є інформація про приліт поряд з п’ятиповерховим житловим будинком, а також про потрапляння в один з дошкільних навчальних закладів.
Станом на 10:45 відомо про пʼятьох загиблих та девʼятьох поранених.
Однак, як наголошує мер, після обстрілу зайнялася пожежа в житловому будинку в центрі Харкова. За словами рятувальників, є потерпілі – отже, їхня кількість зростає.
Напередодні зранку росіяни вчергове обстріляли касетними боєприпасами Київський район міста і поцілили в триповерхову будівлю. Унаслідок атаки поранення отримав 77-річний чоловік, однак інформацію щодо потерпілих ще уточнюють, а тому їхня кількість може змінитися.
Нагадаємо, коаліція “Україна. П’ята ранку”, до якої входить і Центр прав людини ZMINA, збирає та документує воєнні злочини та злочини проти людяності під час російського вторгнення для національних та міжнародних механізмів правосуддя.
Такими злочинами вважають:
- умисні вбивства та заподіяння тяжких страждань;
- катування і нелюдське поводження;
- зґвалтування;
- руйнування і привласнення майна, не спричинене військовою необхідністю;
- примус цивільних чи військовополонених служити в збройних силах РФ;
- використання населення як “живих щитів”;
- депортація до Росії чи на окуповані нею території;
- викрадення і незаконні арешти цивільних;
- взяття заручників;
- напади на військових, які припинили брати участь у воєнних діях;
- віроломне використання форми чи знаків протилежної армії, емблеми Червоного Хреста;
- використання забороненої зброї (наприклад, касетних боєприпасів);
- використання отруйних речовин;
- напади на релігійні й культурні установи;
- розграбування суспільної та особистої власності тощо.
Надсилайте інформацію і докази про такі злочини у вашому населеному пункті на електронну адресу warcrimeSOS.UA@gmail.com. Перед цим ознайомтеся з детальною пам’яткою, як робити це правильно.
Якщо у вас є дані про викрадення або страти активістів, волонтерів, журналістів, представників органів місцевого самоврядування, повідомте про них нам на адресу: tp@humanrights.org.ua.
Якщо ви бажаєте пройти навчання і долучитися до команди волонтерів коаліції “Україна. П’ята ранку”, які документують воєнні злочини, заповніть онлайн-форму.
Раніше ZMINA оприлюднила перелік організацій, куди можна звернутися як по безкоштовні, так платні психологічні консультації.